امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2113

  کدام نهاد موظف برخورد با بیماران کرونایی در جامعه است / درخواست برای جدی گرفتن طب سنتی

فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان گفت: وقتی یک کرونایی در جامعه حضور پیدا می کند مشخص نیست باید چه ارگان و نهادی با آن فرد  برخورد کند .

به گزارش خبرنگار با خبر باش، امروز جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در حالی برگزار شد  که از حاضرین قبل از ورود به جلسه تب سنجی و اکسیژن خون حاضرین گرفته شد.

فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه وقتی یک کرونایی در جامعه حضور پیدا می کند مشخص نیست باید چه ارگان و نهادی با آن فرد  برخورد کند، ادامه داد: تیم های دو نفره به منظور اقناع و توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه مستقر کردیم.

وی از وزیر بهداشت خواست که درب مساجد باز باشد اما از تجمعات جلوگیری شود، ادامه داد: با توجه به اینکه مساجد همواره از مهمترین مکان ها در زمان دفاع مقدس برای هماهنگی امور بوده است بنابراین در زمان تحریم و شیوع کرونا بازبودن  مساجد نقش زیادی دارد.

سردار فدا با اظهار اینکه علی رغم مبتلا شدن همکاران بنده به کرونا اما یک مورد فوتی هم بر اثر کرونا نداشتیم، اعلام کرد: تیم های رصد و نظارت عمومی و تیم های تذکر لسانی اقناعی راه اندازی می کنیم و گروه های جهادی محلات را در راستای همین ماموریت ها فعال خواهند شد، در عین حال که ائمه جمعه و جماعت را پای کار آورده و این سیاست گذرا نیست.

فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان با تاکید براینکه قرارگاه حافظان سلامت مجری دستورات ستاد کرونا است، گفت: برنامه های آموزش و توانمندسازی تهیه شده و توجیه نیروها نیز انجام شده و تمام اقدامات همسو اجرا خواهد شد. در هفته بسیج ظرفیت همگرایی و هم افزایی در استان انجام می شود.

سردار فدا پیشنهاد کرد اطلس مناطق باید مشخص شود تا تمرکز و فعالیت در این مراکز  صورت گیرد و اعزام تجهیزات و نیروها به آن مناطق انجام شود ،  خاطرنشان کرد: این فعالیت ها، مشارکت و پشتیبانی همه جانبه می خواهد که جا دارد فرمانداران نیز همراه شوند تا امکان تقویت امکانات را داشته باشیم. همانطور که زمان جنگ تحمیلی مردم را آموزش دادیم، اگر این ظرفیت سپاه، نیروهای مسلح و دیگر سازمان های به کارگرفته شود ظرفیت خوبی است. همچنین تشدید برخورد با متخلفان موضوع مهمی است. درخواست می کنیم حتی با وجود شرایط قرمز مساجد بسته نشود، چرا که فعالیت قرارگاه حافظان سلامت شهید سلیمانی در مساجد است و تنها باید برگزاری مراسم و تجمعات در مساجد ممنوع باشد.

دادستان استان نیز با حضور در این جلسه از وزیر بهداشت خواست به طب سنتی اهمیت بیشتری بدهد زیرا افرادی در این حوزه هستند که مدعی درمان کرونا هستند، ادامه داد: اولویت اول با سلامتی است و لازم تحقیقات و پژوهش های دو طب سنتی و نوین مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در خصوص تعطیلی دو هفته ای گفت: با وجودی که اکثر کسبه کاران مستاجر هستند و تعطیلی استرس را در آنها زیاد می کند قطعا زمینه ساز شیوع بیماری در آنها بیشتر می شود.

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41