امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 726

 ۲ماه است، برای انتصاب سفیر ایران در سوریه با روحانی چانه می زنند

دبیر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، با انتقاد از عدم انتصاب سفیر ایران در سوریه گفت: سوریه جایی نیست که دو ماه در آن سفیر نباشد ومدام برای انتصاب سفیر با رئیس جمهور چک و چانه زده شود.

حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تذکر کتبی اخیر خود و جمعی از نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه درباره علل عدم انتصاب سفیر جدید کشورمان در سوریه با وجود گذشت حدود دو ماه از پایان ماموریت سفیر سابق، اظهار داشت: از حدود دو ماه پیش ماموریت آقای شیبانی به عنوان سفیر کشورمان در سوریه پس از ۵ سال به پایان رسید و ما منتظر بودیم تا سفیر جدید منصوب شود، اما هنوز خبری از این مسئله نشده است.

وی ادامه داد: دو روز پیش هم با آقای محجوب نماینده تهران که اخیرا برای مباحث کارگری به سوریه سفر کرده بود، صحبت کردم و ایشان هم اعلام کرد که سفارت کشورمان در سوریه رها شده و با سرپرست اداره می شود.

دبیر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه تصریح کرد: با توجه به وضعیت حساس منطقه و محور مقاومت در کشور سوریه، ادامه این وضعیت را به صلاح ندانستیم و به اتفاق آقای محجوب و با جمعی از همکاران از جمله آقایان کواکبیان، علیرضا رحیمی و آزادیخواه تصمیم به ارائه تذکر کتبی به وزیر امور خارجه گرفتیم.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: سوریه جایی نیست که کشور ما دو ماه در آن سفیر نداشته باشد و مدام برای انتصاب سفیر با رئیس جمهور چک و چانه زده شود؛ این مسائل به گونه ای نیست که از قبل قابل پیش بینی نباشد، به گونه ای که می توانستند پیش از پایان ماموریت آقای شیبانی، فرد جایگزین وی را قطعی کنند تا دو ماه سفارتخانه بدون سفیر نباشد.

نماینده مردم اردستان همچنین افزود: هفته گذشته هم که سفری به اندونزی داشتیم متوجه شدیم که آنجا هم رایزن فرهنگی نداریم و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی عملا رها شده است که این موارد نیز باید به وزیر ارشاد تذکر داده شود

منبع خبر :  مهر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41