امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4404

  اردوغان برای تابعیت ترکیه چه قیمتی تعیین کرد؟

 به گزارش  العالم ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه شنبه به مناسبت سالگرد تأسیس بازار بورس استانبول گفت: هر کسی که دو میلیون دلار در اقتصاد ترکیه سرمایه گذاری کند، تابعیت ترکیه ای دریافت خواهد کرد.

 

اردوغان گفت: این، گامی بلند است و ما می خواهیم از طریق ارائه اصلی جدید به نام " شهروندی جهانی" یک نظام جهانی تشکیل بدهیم.

 

وی برای جذب سرمایه گذاری خارجی، خطاب به سرمایه گذاران گفت: ترکیه امروز نیاز به سرمایه گذاران و تجار دارد این دسته از افراد به خود ایمان و اطمینان دارند و خطرات را به جان می خرند. همانگونه که قبلاً گفتم، شما سرمایه گذاران و تجار درنگ نکنید و سرمایه گذاری خود را شروع کنید و به خودتان و به این کشور (ترکیه) اطمینان داشته باشید، زیرا کشور ما کشوری امن و آرام است.

 

اردوغان همچنین با درخواست از مردم ترکیه برای مشارکت در گرداندن سریعتر چرخ رشد اقتصادی کشورشان گفت: سرمایه گذاران بار دیگر به اهمیت فعالیت در ترکیه پی برده اند و مردم نیز با اقدامات خود می توانند به بهبود امور سرمایه گذاری، فرصت های شغلی، تولید و فعالیت های تجاری کمک کنند.

 

کارشناسان اقتصادی معتقدند که تصمیم دولت ترکیه برای اعطای تابعیت به سرمایه گذاران خارجی در صورت خرید املاکی به قیمت حداقل یک میلیون دلار و نگهداری این املاک به مدت حداقل 3 سال زمینه را برای رونق بازار املاک اعیانی فراهم خواهد کرد.

 

پیش بینی می شود که این تصمیم ترکیه باعث دو چندان شدن نرخ سالانۀ خریدهای مِلکی اتباع خارجی شود. نرخ خریدهای مِلکی اتباع خارجی در ترکیه در چند سال گذشته به 5 میلیارد دلار رسیده بود

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41