امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 406

  آتش هنر موسیقی را شعله ور کنید / شعله های این آتش گرما بخش است نه خاکستر کننده

هنر موسیقی آنقدر قدرتمند شده است که دیگر نه تنها در اوقات فراغت بلکه در زمان کار نیز مردم به آن گوش می دهند و سعی دارند آرامش گم شده و افکار نامنظم خود را به وسیله ی آن سر و سامان دهند .

تاثیر غیر قابل انکار موسیقی بر رفتار و اعمال انسان باعث شده تا شرکت های موسیقی بسیاری در سرتا سر جهان شکل بگیرند ، آهنگ های زیادی ساخته شوند ، کنسرت های فراوانی اجرا شود و مردم حاضر باشند برای اینکه یک ساعت در سالن اجرای یک موزیسین حاضر شود چند ساعت را در صف منتظر بایستند .

نیاز مردم به موسیقی باعث شده است تا مکان های زیادی نیز به این هنر اختصاص یابد که کارگاه های آموزش نواختن ابزارآلات موسیقی و آموزش آواز ازجمله ی آن هاست .با این حال اگرچه به وفور موسسه های آموزش موسیقی در ایران یافت می شود اما نبود سالن هایی برای اجراهای بزرگ موسیقی توسط هنرمندان مطرح کشور نیز به خصوص در شهرستان ها احساس می شود .

 

تارهایی که بر تارپود هنرموسیقی تنیده شده است .

نبود زیر ساخت های لازم و مهمتر از آن سختی های اخد مجوز کنسرت از جمله مواردی هستند که باعث می شوند هنر موسیقی در ایران از آن شور و هیجانی که باید داشته باشد محروم و به تبع آن مردم نیز از آن نشاط اجتماعی که می توانستند برخوردار باشند بی نصیب گردند .

سختی گیری در خصوص مجوز ها در حالی صورت می گیرد که در عصر ارتباطات و سلطنت فضای مجازی جلوی انتشار هیچ خبر ، آهنگ ، موسیقی و عکسی را نمی توان گرفت و به زعم بسیاری اعمال چنین محدودیت هایی نمی تواند اهداف عاملان آن را محقق کند .

البته نباید این را هم فراموش کرد که برخی نیز با استفاده از هنر موسیقی در صدد زدودن هویت ایرانی و اسلامی هستند اما با این وجود وقتی به کنسرت های موسیقی سبک سنتی هم توجه کنیم خواهیم دید که این سختگیری ها از شدت بالایی برخورداراست .

با نگاهی به گذشته و مرور موضوعاتی نظیر جمع آوری ماهواره ها این موضوع روشن می شود که اگر به دنبال ایجاد تغییراتی هستیم باید بجای استفاده از جبر و اعمال محدودیت به سمت جریان سازی فرهنگی حرکت کنیم و این هنر را در خدمت خود درآوریم نه اینکه بازوهای قدرتمند این هنر را با زنجیر ببندیم.

 

 

یک زیرساخت بزرگ موسیقی که آخرین مراحل ساخت را پشت سر می گذارد

از این موضوع که بگذریم زیر ساخت ها نیز یکی از نیاز های موسیقی کشور برای شکوفایی و ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه است که نبود آن به نوعی دیگر هنر موسیقی کشور را محدود می کند اما با این حال علاقه مندانی یافت می شوند که برای بازگرداندن نشاط به آغوش مردم فعالیت می کنند .

اگرچه اصفهان سیتی سنتر یک شاپینگ مال یا مرکز خرید بزرگ است و برخی فکر می کنند که تنها به منظور مقاصد اقتصادی ساخته شده است اما وقتی اجزای مختلف این مجموعه را بررسی کنیم خواهیم دید که برخلاف تفکر این عده ، جنبه های فرهنگی اصفهان سیتی سنتر بر جنبه های مادی آن برتری محسوسی دارد .

این درست همان موضوعی است که شهرداد روحانی هنرمند ، آهنگ ساز و رهبر ارکست برجسته ی کشور پس از بازدید از این مجموعه بر آن تاکید و اظهار داشت : تفکردر ساخت اصفهان سیتی سنتر بسیار جلوتر از زمان است و پرداختن به مسائل فرهنگی در چنین مرکز خریدی درواقع موید همین موضوع است .

شهردار روحانی با اشاره به اینکه قلب شهر نسبت به بازدید قبلی او تغییرات بسیاری را داشته است گفت : من لحظه شماری می کنم تا در افتتاحیه ی کنسرت هال مجموعه ی اصفهان سیتی سنتر حضور داشته باشم و ایده هایی را که امروز با دیدن اصفهان سیتی سنتر به ذهنم خطور نموده را به معرض اجرا در آورم .  

البته فعالیت های موسیقی در مجموعه ی اصفهان سیتی سنتر در حال حاضر نیز جریان دارد که به عنوان نمونه می توان به کنسرت حمید عسکری اشاره کرد که چندی پیش در دوسانس جداگانه برای علاقه مندان اجرا و مورد استقبال آنان قرار گرفت .

بی شک تکیمل کنسرت هال( سالن موسیقی) مجموعه ی اصفهان سیتی سنتر می تواند از محدودیت های هنر موسیقی در نصف جهان بکاهد و قدری از نشاط گمشده ی اصفهانی ها را بازگرداند .

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41