امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3401

  سبقت ایران از رقبا در فروش نفت به هند

ایران در رقابت با سایر کشورهای تولید کننده نفت در بازار هند، که سریعترین رشد مصرف نفت در جهان را به خود اختصاص داده، از سایرین پیشی گرفته و وضعیت سایر رقبا را در این بازار تضعیف کرده است.

تهران که پس از لغو تحریم های غرب در ژانویه 2016، به میزان قابل توجهی فروش نفت خود را افزایش داده، در تلاش است تا با پیشی گرفتن از تولید کنندگانی نظیر عربستان و عراق در بازار هند، جایگاه خود در بازار انرژی این کشور را مجددا بازسازی کند. محموله هایی که ایران در ماه گذشته برای پر کردن ذخایر نفتی استراتژیک هند به این کشور ارسال کرد موجب شد تا تهران برای اولین بار در سال 2016 به بزرگترین تامین کننده نفت هند تبدیل شود.

موفقیت ایران در پس گرفتن سهم خود از بازار نفت از این جهت قابل توجه است که مازاد عرضه در بازار موجب شده که قیمت نفت از سال 2014 تاکنون به کمتر از نصف کاهش یابد.

آر راماچاندران، رئیس یکی از پالایشگاه های شرکت بهارات پترولیوم هند در این باره گفت: همه به دنبال جایگزینی برای نفت عربستان هستند، زیرا وابستگی ما به نفت این کشور بالاست. نفت خام ایران می تواند الگوی بازدهی بهتری در برخی موارد داشته باشد و همچنین در عرض یک هفته قابل دسترس است.

صادرات نفت ایران به هند در ماه اکتبر 56 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به 759 هزار و 700 بشکه در روز رسید، در حالی که صادرات نفت عربستان در این ماه 717 هزار بشکه در روز بود. صادرات نفت عراق به هند نیز در ماه اکتبر به 488 هزار بشکه در روز رسید.

منبع خبر :  ایسنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41