امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1808

 یکی از بزرگ‌ترین ارکسترهای موسیقی معاصر به روی صحنه می‌رود

یکی از بزرگ‌ترین ارکسترهای موسیقی معاصر به روی صحنه می‌رود
رادمان «هشتگاه» را روایت می‌کند
موسیقی ما - ارکستر موسیقی معاصر پارس در تالار وحدت تهران گزیده‌ای از مهم‌ترین دستاوردهای موسیقی معاصر ایران را همراه با اجرای جدیدی از شعر نوی ایران زمین تحت عنوان «هشتگاه» روایت می‌کند.در این اجرا قطعاتی از «علی رادمان» که با رویکرد موسیقی معاصر و ملهم از موسیقی ایرانی نوشته و تنظیم شده است، اجرا می‌شود. این اجرا با نام «هشتگاه» شامل ۵ قطعه موسیقی معاصر است. نام این اجرا همنام با یکی از قطعات این کنسرت است که دارای هشت بخش بوده و با تغییر روایت و اجرای شعر نو در مقامهای موسیقی ایرانی معرفی شده است.

 این برنامه شامل چهار قطعه ارکسترال، همراه با خواننده و بخش الکترونیک و همچنین یک قطعه، با مضمون روایی برای پنج ساز است. در این برنامه که به رهبری علی رادمان اجرا خواهد شد، آقایان امیر زارع (آواز) و روزبه رحیمی (تکنواز سنتور و سه تار) همکاری خواهند داشت.

ارکس‌تر معاصر پارس همچنین پس از اجرا در تالار وحدت تهران، هشتگاه را در تالار احسان شیراز اجرا خواهد کرد. ارکستر معاصر پارس روز سه شنبه ۲۴ آذرماه ساعت ۲۱. ۳۰ در تالار وحدت و سپس و در روز جمعه ۴ دیماه در تالار احسان شیراز به روی صحنه خواهد رفت.

این ارکس‌تر با هدف ترویج و گسترش موسیقی معاصر در کشور راه اندازی شده است و اجراهای آن به آثاری از این نوع موسیقی اختصاص دارد.

علی رادمان به عنوان آهنگساز و رهبر این قطعات، عضو هیات علمی و مدیر دپارتمان موسیقی دانشگاه آزاد شیراز و دارای درجه یک هنری است. او تا کنون با فستیوالهای بین المللی آهنگسازی مختلفی همکاری داشته و آثاری را اجرا و ضبط کرده است. در آثار رادمان، تجربیات متنوعی در زمینه چندصدایی موسیقی ایران دیده می‌شود که از آن جمله می‌توان به قطعات کویر، افسانه شهر آیینه‌ها، آرگیومنت و مثنوی اشاره کرد.

ارکس‌تر معاصر پارس از سال ۱۳۹۰ توسط رادمان تاسیس شده و تا کنون اجراهای متعددی داشته است. لوح تصویری «کنسرت حکایت تندیس» که از آخرین اجراهای این ارکستر به شمار می‌آید به زودی منتشر خواهد شد.

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41