امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2066

 120 هزار خانوار در اصفهان حاشیه نشین هستند/ افزایش ثانیه جمعیت حاشیه نشینی در اصفهان

بر اساس آخرین آمار  صورت گرفته بالغ بر 9 منطقه از شهر اصفهان حاشیه شهر اطلاق می شود از جمله شمس آبادی پشت بیمارستان سوانح سوختگی، چهار راه اوحدی و مصلی ، همت آباد، دستگرد، قائمیه، حصه، هفتون، زینبیه، دارک،محله همت آباد، دستگرد، قائمیه، گورت، جوق آباد و محله امیر عرب و منطقه انتهای امیر کبیر  تا عاشق آباد و در خیابان جی به سمت کارخانه قند، گورت ومحلاتی از منطقه 15 از مناطق شناخته شده حاشیه شهر است که هر ثانیه بر جمعیت حاشیه نشینی اصفهان اضافه میشود.

به گزارش خبرنگار با خبر باش، بر اساس آخرین آمار 120 هزار خانوار در اصفهان حاشیه نشین هستند که اگر هر خانواده ای را بالغ بر 4 نفر بدانیم نزدیک به 500 هزار نفر حاشیه نشینی هستند و این در حالی که با شیوع کرونا بر تعداد افراد کارتن خواب و جمعیت بیکار و خانواده های فقیر و افتادن در سراشیبی حاشیه رو به افزایش است.

عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام اینکه از نگاه ما حاشیه شهر صرفا به حواشی شهر اطلاق نمی شود بلکه افرادی که در حاشیه خدمات قرار دارند، حاشیه خدمات هر محله یا منطقه ای مملو از فضاهای بی دفاع شهری است که میزان خدمات و سطح دسترسی به خدمات شهری و دولتی، فرهنگی و اجتماعی در پایین ترین سطح قرار دارد.

کوروش محمدی ادامه داد: تعریف حاشیه نشینی از نگاه ما بر اساس آسیب های اجتماعی است و به هر میزانی که بر افراد فقیر اضافه می شود و  هرچه شاهد تفاوت طبقاتی اجتماعی و جغرافیایی باشیم، بر تعداد افراد حاشیه نشین اضافه میشود.

وی با اظهار اینکه الزاما حاشیه نشین ها مهاجر نیستند، اعلام کرد: در سطح شهر شاهد همجواری مناطق حاشیه نشینی با مناطق برخوردار هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بافت فرسوده الزاما آسیب نیست چون قابلیت طراحی و ترمیم دارد اما مناطق  حاشیه نشین به سکونتگاه های غیر رسمی شهری می گویند.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41