امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 308

 استاندار اصفهان خبر داد: برگزاري همايش جايگاه مقام ادبي اصفهان

دكتر زرگرپور از برگزاري همايش مقام ادبي اصفهان خبر داد و اظهار كرد: طبق پيش بيني هاي صورت گرفته اين همايش در ارديبهشت سال آينده با هماهنگي تمام مراكز علمي و فرهنگي استان برگزار خواهد شد.

به گزارش نگاه کویر به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در دومين جلسه ي انجمن مفاخر استان اصفهان، گفت: اين انجمن سابقه ي بسيار طولاني دارد ولي متاسفانه در سال هاي اخير مورد بي مهري قرار گرفته بود و جلسات آن برگزار نمي شد.
استاندار اصفهان تصريح كرد:‌ برخي از استان ها كه از نظر بنيه ي علمي و مفاخر شايد در حد و اندازه ي اصفهان نباشند، در حوزه ي مفاخر بهتر و بيشتر از اصفهان ورود يافته اند.
رسول زرگرپور افزود: در دولت جديد سعي شده كه اهميت بيشتري به اين گونه انجمن ها داده شود و با تشكيل جلسات مستمر برنامه هاي مشخص تري براي آينده ي اين انجمن طراحي شود.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه لازم است در معرفي مفاخر ادبي اهتمام ويژه اي داشته باشيم، افزود: تراز اول بودن اصفهان در اين حوزه بر كسي پوشيده نيست.
وي اضافه كرد: استان اصفهان همانطور كه در علوم جايگاه ويژه اي دارد در رابطه با ادبيات نيز از جايگاه شاخصي برخوردار است و از سه مكتب موجود خراساني، عراقي و اصفهاني، مكتب ادبي اصفهان جايگاه رفيع تري نسبت به دو مكتب ديگر دارد و بايد در قد و قواره ي اين مكتب اين انجمن نيز بتواند فعاليت كند.
زرگرپور از برگزاري همايش مقام ادبي اصفهان خبر داد و اظهار كرد: طبق پيش بيني هاي صورت گرفته اين همايش در ارديبهشت سال آينده با هماهنگي تمام مراكز علمي و فرهنگي استان برگزار خواهد شد.
استاندار اصفهان با بيان اينكه در اين همايش جايگاه مقام ادبي اصفهان و اثرات اين مقام در ادبيات كشور معرفي خواهد شد، اضافه كرد: افرادي كه در رابطه با ادبيات كشور در استان اصفهان فعاليت داشتند و جزء مفاخر ادبي كشور هستند به مردم شناسانده و آثار آن ها نيز توليد و تكثير خواهد شد.
وي بر برگزاري منسجم و مستمر جلسات اين انجمن تاكيد كرد و اظهار داشت: بسياري از اساتيد و مفاخر استان علاقه مند هستند كه در برگزاري همايش مشاركت داشته باشند كه اين موضوع هم در غناي همايش و هم در مقبوليت همايش تاثيرگار خواهد بود.
رسول زرگرپور افزود: حداكثر ظرف سه هفته ي آينده فراخوان ارسال آثار، مقامات علمي و موضوعاتي كه در رابطه با اين همايش مطرح است، اعلام خواهد شد

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41