امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1043

 شاورما بهترین غذای عربی ؟

ملت های مختلف بر اساس موقعیت جغرافیایی که در آن قرار گرفته اند و یا بر اساس محصولات غذایی که در دسترسشان هست غذاهای مختص به خود را دارند و همین امر سبب شده است تا غذا ها نیز برای خود ، داری دنیای وسیعی باشند .

 در سطح جهان غذاهای ایرانی ، چینی ، عربی ، ترکی، مکزیکی ،ایتالیایی و ... هرکدام نماینده ی لیست بلند بالایی  از غذاهای مختلف هستند و جالب تر اینکه هر کشور نیز در درون خود یک تقسیم بندی جدید در رابطه  با غذاها  دارد مثل کشور خودمان که نام هایی مثل غذاهای جنوبی ، شمالی ، بختیاری و ...  برایمان نام های آشنایی است و هرکدام از آنها تصویر بسیاری از غذاهای خوشمزه را در ذهن ما ترسیم می کند .

این تنوع غذایی باعث شده است تا در همه ی کشورها رستوران هایی گشایش یابد که تنها غذاهای یک کشور و یا یک ملت خاص را ارائه کند . این رویداد به نوعی یک رویداد فرهنگی هم محسوب می شود زیرا حضور در چنین رستوران هایی که غذاهای  یک کشور دیگر را عرضه می کند ناخودآگاه باعث می شود تا فرد نسبت به آداب و رسوم پخت غذا ، نحوه ی سرو و ... آشنا گردد .

در استان اصفهان نیز رستوران های زیادی از این دست وجود دارند که هرکدام نماینده کشور و ملت خاصی هستند و هر روز نیز وسعت و کیفیت بهتری پیدا می کنند . به عنوان مثال خانه ی شاورما در اصفهان با سابقه ای ده ساله در حوزه ی خلیج فارس تنها مکانی است که در زمینه ی ارائه ی غذاهایی عربی  در اصفهان فعالیت می کند .

این مکان توانسته است غذای مورد علاقه ی کشورهای عربی ازجمله لبنان وسوریه  که اکنون در سرتاسر دنیا نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است را با کیفیتی بی نظیر در دیار نصف جهان عرضه نماید .

شاورما غذایی فوق العاده سالم و مغذی است که طریقه ی پخت آن باعث شده  تا  سلامت و حفظ پروتئین مواد غذایی آن بسیار بالا باشد . این غذا از فیله ی گوساله ،شینسل مرغ ، 14 ادویه ی طبیعی ، نان مخصوص لبنانی ، سس مخصوص و سالم  و ... تشکیل شده و همراه با مخلفات مخصوص دیگر نظیر سالاد شیرازی و زیتون غذایی کامل ، سالم و البته خوشمزه را به وجود آورده است.

 تنها حضور در خانه شاورما و استشمام بوی این غذای خوشمزه کافی است تا شعار شاورما طعم یک رویا است برای شما اثبات شود .

 

 

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41