امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 279

 محموله نفتی کردستان عراق تحویل رژیم صهیونیستی شد

یک نفتکش متعلق به کردستان عراق که به دلیل مخالفت بغداد چندین ماه برای تخلیه محموله خود در تگزاس آمریکا دچار مشکل شده بود، پس از بازگشت به دریای مدیترانه محموله خود را به رژیم صهیونیستی تحویل داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از رویترز، پس از تصمیم کردستان عراق مبنی بر صادرات مستقل نفت خود، نفتکش یونایتد کالرتا حامل یک میلیون بشکه نفت خام این منطقه ژوئیه گذشته درگیر یک مناقشه حقوقی در تگزاس آمریکا شد.

دولت مرکزی عراق با فروش این محموله مخالفت کرد و آن را غیرقانونی نامید. دولت کردستان عراق با اعتراض به این مساله اعلام کرد که فروش مستقل نفت برای این منطقه در قانون اساسی عراق قید شده است.

این نفتکش چندین ماه در سواحل تگزاس سرگردان بود، زیرا بغداد سعی داشت از طریق یک دادگاه آمریکایی این محموله نفتی را توقیف کند.

نفتکش یونایتد کالرتا در نهایت اواخر ژانویه کمی پس از توافق بغداد و کردستان عراق بر سر یک قرار‌داد موقت فروش نفت، از تگزاس به مدیترانه بازگشت.

اطلاعات رهگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد این نفتکش با بار کامل در بندر اشکلون سرزمین‌های اشغالی پهلو گرفته است و ماهواره آن در 22 فوریه خاموش شده است و مجددا در 27 فوریه بدون بار روی نمایشگرهای ماهواره‌ای ظاهر شده است.

براساس اطلاعات رهگیری کشتی‌ها و منابع صنایع نفتی، چندین نفت‌کش که از بندر جیحان ترکیه نفت کردستان را حمل می‌کرده‌اند در بنادر رژیم صهیونیستی باراندازی کرده‌اند.

منطقه کردستان عراق در گذشته فروش نفت به رژیم صهیونیستی را رد کرده است.

یک منبع آگاه در دولت کردستان عراق گفت: تمام این نفت به شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی تحویل داده شده است.

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41