امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2107

 45 اتحادیه در اصفهان تا پایان سال تاریخ اعتبارشان به اتمام می رسد

رئیس اتاق اصناف اصفهان از اتمام تاریخ اعتبار بیش از 35 اتحادیه خبر داد و گفت: امکان برگزاری دوره جدید انتخاباب هیئت مدیره اتحادیه به خاطر شرایط کرونا نیست و این در حالی که زمان هیئت مدیره این تعداد اتحادیه به اتمام رسیده است  و تا پایان سال این آمار به 45 اتحادیه می رسد.
رسول جهانگیری در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: بالغ بر 85 اتحادیه در سطح استان اصفهان داریم که بیش از نیمی از اتحادیه تاریخ اعتبار آن به اتمام رسیده است.
وی با اعلام اینکه در تهران اگر چه انتخابات هیئت مدیره اتحادیه ها در شرایط کرونا برگزار شد اما به خاطر اینکه تعداد رای دهندگان نسبت به تعداد اعضای اتحادیه ها از یک سوم کمتر بود، باطل شد، گفت: 6 اتحادیه در تهران بین 2 تا 3 بار اقدام به برگزاری انتخابات هیئت مدیره کردند اما چون تعداد حاضرین و رای دهندگان کمتر از یک سوم بود به همین خاطر باطل شد.
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با اشاره به اینکه پیشنهاد ادغام اتحادیه هایی که زمان اعتبار آن به پایان رسیده در اتحادیه های که هنوز تاریخ اعتبار دارند، داده شد که  مورد پذیرش قرار نگرفت، ادامه داد: به این دلیل که باعث حذف اتحادیه های بزرگ می شد و این قابل قبول نبود.
وی اعلام کرد: پیشنهاد برگزاری انتخابات الکترونیکی داده شد که بازهم زیرساخت های برگزاری این انتخابات در اصناف های  سنتی و قدیمی نبود به همین لحاظ هم اکنون در حال ارائه راهکار مناسبی برای برگزاری انتخابات هیئت مدیره اصناف از سوی وزارت صمت و اتاق اصناف ایران هستیم.
وی گفت: تا زمان برگزاری دور جدید انتخابات اصناف ، اتحادیه های دارای اعتبار است.
جهانگیری ادامه داد: وضعیت مالی اتحادیه های خوب نیست و اکثر اتحادیه ها دست به عصا راه می رود و از آنجائیکه که کسبه کاران با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه اند بنابراین در دریافت حق عضویت سخت گیری نمیشود.
قابل ذکر است در حال حاضر بالغ بر 35 اتحادیه به خاطر شرایط کرونا نتوانستند دور جدید انتخابات خود را برگزار کنند و به واقع تاریخ اعتبار این تعداد اتحادیه حال به اتمام رسیده است و تا زمانی که انتخابات اتحادیه ها برگزار نشود نمیتوان انتخابات هیئت مدیره اتاق اصناف  برگزار و رئیس جدید اتاق اصناف انتخاب شود و تمام مدیران قبلی بر سر کار خود باقی می مانند.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41