امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 311

 ادامه جنگ خیابانی در تکریت؛ هلاکت ۲ تروریست سعودی

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه عراق پرس، یک منبع مسئول در فرماندهی عملیات صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی در منطقه القادسیه در اطراف تکریت در 170 کیلومتری بغداد در حال جنگ خیابانی هستند.

به گفته این منبع ، داعش تعداد زیادی بمب و کمین های بمب گذاری شده در اغلب مناطق شهر تکریت کار گذاشته است.نیروهای آزادی بخش شامل ارتش،  پلیس و نیروهای مردمی در مرکز تکریت در نیمه های کوی القادسیه به سبب تعداد زیاد بمب و کمین های بمب گذاری شده متوقف شده اند.

این منبع اعلام کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم و واکنش سریع هم اکنون سرگرم جنگ خیابانی با تروریست‌های داعش در کوی القادسیه هستند. داعش در بالای برخی ساختمان‌ها تک تیراندازهایی برای ممانعت از پیشروی نیروهای امنیتی و مردمی مستقر کرده است تا روند خنثی سازی بمب های کارگذاشته شده را با مانع روبرو کند.

منبع مذکور تاکید کرد: داعش نمی‌تواند از سلاح سنگین استفاده کند زیرا مسافت میان آن و نیروهای امنیتی بسیار نزدیک است.

نیروهای امنیتی و مردمی عراق از یکم مارس جاری عملیات گسترده‌ای برای پاکسازی استان صلاح الدین از داعش آغاز کرده‌اند و پیشروی‌های مفید و گسترده ای داشته‌اند و بیشتر مناطق استان صلاح الدین را آزاد کرده‌اند.

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق هم روز پنجشنبه از حمله قریب‌الوقوع نیروهای امنیتی و مردمی به مرکز شهر تکریت خبر داد و تاکید کرد: این نبرد،‌ سرنوشت‌ساز خواهد بود. به گفته وی، عملیات آزادسازی صلاح‌الدین،‌ اهداف خود را محقق کرده و نیروهای داوطلب مردمی و عشایر هم نقش برجسته‌ای در این عملیات داشتند.

به گزارش تسنیم، عملیات گسترده نیروهای امنیتی،‌ عشایر و نیروهای داوطلب مردمی عصر یکشنبه از دهم اسفند با هدف آزادسازی کامل استان صلاح‌الدین از اشغال داعش آغاز شده که تاکنون بخش‌های زیادی از مناطق استان پاکسازی شده و نیروهای امنیتی و مردمی برای ورود به مرکز شهر تکریت و آزادسازی کامل آن آماده می‌شوند.

رسانه‌های عراقی روز چهارشنبه از آزادسازی 90 درصد از شهر تکریت از اشغال گروه تروریستی داعش خبر داده بودند.

اعتراف البغدادی به شکست داعش در تکریت

منابع آگاه در موصل از اعتراف سرکرده داعش به شکست در تکریت از طریق پیامی که به طرفداران خود داده است خبر دادند واعلام کردند: ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک داعش در پیامی از سر یاس و شکست خطاب به هواداران خود از طریق رادیو خلافت وابسته به این گروهک اعلام کرده است که علت تحولات در صلاح الدین ضعف و فروپاشی روحیه است و از آنها خواسته است که شبکه های تلویزیونی را مشاهده نکنند.

این منابع بیان کردند: داعشی ها در موصل وضع آشفته ای دارند و در نتیجه پیشروی های نیروهای امنیتی و مردمی از وضع بغرنجی برخوردارند.

خاکریزها و خندق ها عامل کندی پیشروی نیروهای امنیتی و مردمی

غیت طلال مشاور رسانه ای استاندار صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی بر مناطق الدور، العلم و البوعجیل مسلط شده اند. در عملیات صبح امروز از محور اسپایکر مناطق الهیاکل، الدیوم و از محور شمال خیابان کاراژ در کوی قادسیه این مناطق تحت کنترل درآمده است.عملیات نظامی با پوشش هوایی جنگنده های عراقی میسر شده است.خانواده های آواره با خنثی سازی بمب ها در ناحیه العلم در حال بازگشت به آن هستند.علت کندی پیشروی نیروهای امنیتی بمب های کار گذاشته شده از سوی داعش در اطراف تکریت و نیز خاکریزها و خندق هایی است که در اطراف شهر کشیده شده است.

48 ساعت سرنوشت ساز برای آزاد سازی تکریت

یک منبع امنیتی که نامش را فاش نکرد از رقم خوردن سرنوشت نبرد تکریت طی 48 ساعت آینده خبر داد.‎

هیئت پارلمانی عراقی در سامراء و العلم

رسانه های عراقی از حضور هیئت پارلمانی به ریاست علی الادیب نماینده ائتلاف دولت قانون در سامراء برای اطلاع از روند عملیات نظامی و حرکت آنها به سوی العلم با همراهی عماد الزهیری فرمانده عملیات سامراء خبر دادند.

عملیات قریب الوقوع برای آزادی مناطق غربی سامراء

عماد الزهیری فرمانده عملیات سامراء اعلام کرد: نیروهای مردمی و امنیتی موفق به تامین امنیت مناطق شمالی و شرقی شهر سامراء شده اند و همه نگاه ها هم اکنون به سوی غرب سامراء و منتهی به فلوجه در جنوب الانبار است. بزودی عملیاتی برای آزاد سازی غرب سامراء آغاز خواهد شد.

وی افزود: نیروهای امنیتی و مردمی در جریان عملیات لبیک یا رسول الله اسناد و شواهدی از همکاری برخی شخصیت های سیاسی با داعش کشف کرده اند.این اسناد که در مخفی گاه های داعش پیدا شده است به طرف ذی ربط تحویل داده شده است تا تحقیقات لازم به عمل آید.

همکاری موثر عشایر و ساکنان مناطق آزاد شده در صلاح الدین با نیروهای امنیتی و مردمی

منابع عشایری اعلام کردند: نیروهای عشایر با نیروهای امنیتی و مردمی در مناطق حمرین و سد العظیم تا مناطق صلاح الدین همکاری کرده اند و در آزاد سازی منطقه حمرین و البو حیات نقش ایفا کرده اند. ساکنان مناطق آزاد شده با نیروهای امنیتی از طریق دادن اطلاعات همکاری می کنند.ساکنان علاوه بر اینکه گزارش فرار داعشی ها را می دهند هسته های مخفی آنها در برخی مناطق آزاد شده را نیز گزارش می کنند.

سلاح های تکفیری‌ها در اختیار نیروهای مردمی

جبار الموسوی سرکرده داعش از فرماندهان نیروهای مردمی عراق اعلام کرد: منطقه مجتمع نفتی و الفتحه آزاد شده است و نیروهای امنیتی به دنبال آزاد سازی دیگر مناطق صلاح الدین هستند.نیروهای مردمی بیش از 18 داعشی را به هلاکت رساندند و سلاح آنها را پس از فرار تروریست ها از تکریت به موصل به غنیمت گرفته اند.بقیه مناطق به زودی آزاد می شود. زمین های آزاد شده از سوی عشایر این مناطق حفظ می شود.

منازلی که از سوی داعش بمب گذاری می‌شود

جواد الطلبیاوی از فرماندهان نیروهای مردمی عراق نیز گفت: نیروهای امنیتی موفق به پاکسازی بخش های از تکریت شده اند.داعشی ها قبل از فرار منازل را بمب گذاری می کنند.

کشف زندان مخفی داعش در ناحیه العلم

منیر حسین العللی عضو شورای استان صلاح الدین از کشف یک زندان مخفی در ناحیه العلم که داعشی های از آنها برای عملیات ضد ساکنان منطقه استفاده می کردند خبر داد و افزود: نیروهای امنیتی و مردمی به دنبال عملیات تفحص شهدای اسپایکر موفق شدند که بیست نفر از ساکنان ناحیه العلم را در زندانی مخفی داعش پیدا کنند.داعشی ها از مرغداری و سالن های آنها برای زندانی کردن و شکنجه ساکنانی که با داعش مخالف بوده اند و پرچم آنها را سوزانده بودند استفاده می کرد.‎

استفاده داعش از کلر در بمب هایی که کار می گذارند

حیدر طاهر عضو تیم خنثی کننده بمب در صلاح الدین اعلام کرد: ده ها بمب محتوی گاز کلر در درگیری های تکریت خنثی شده است.داعشی ها اقدام به کار گذاشتن کلر در بمب های دست ساز کرده اند تا هنگام انفجار مسمومیت ایجاد کند. نیروهای امنیتی در داخل تکریت به علت تک تیراندازها و بمب های کارگذاشته شده کُند حرکت می‌کنند.‎

دفع حمله داعشی ها در شمال سامراء

منابع امنیتی در سامراء بیان کردند: نیروهای امنیتی و مردمی موفق به دفع حمله گسترده داعش در منطقه شاریع و ضبان در منطقه الحویش در شمال سامراء شدند. در این عملیات تلفات زیادی به داعش وارد شد و دو خودرو بمب گذاری شده که تروریست ها قصد داشتند با آن نیروهای امنیتی و مردمی را هدف قرار دهند، منفجر شده است.‎

هلاکت 2 تروریست سعودی در داخل تکریت

یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای امنیتی با حمایت نیروهای مردمی صبح جمعه دو داعشی که تابعیت سعودی داشتند را در تکریت به هلاکت رساندند.هلاکت این دو تروریست داعشی در ادامه عملیات در کرکوک در داخل تکریت رخ داد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41