امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 271

 شورای امنیت هنوز بحثی درباره لغو تحریم‌های ایران نداشته است

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیپلمات‌های کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل به خبرگزاری روسی تاس گفته‌اند که این نهاد هنوز بحث درباره قطعنامه‌های احتمالی برای برداشتن تحریم‌های بین‌المللی ایران را آغاز نکرده است.

امکان برداشتن تحریم‌های ایران زمانی مد نظر قرار می‌گیرد که به توافقی درباره برنامه هسته‌ای ایران دست یافته شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات واشنگتن گزارش داده بود که قدرت‌های بزرگ گفتگوهایی را درباره یک قطعنامه شورای امنیت برای برداشتن تحریم‌های سازمان ملل در صورت دستیابی به توافق با ایران آغاز کرده‌اند، اقدامی که می‌تواند کار کنگره‌ آمریکا برای لغو توافق احتمالی را سخت‌تر سازد.

اما یکی از دیپلمات‌های کشورهای غربی گفته است:‌" اکنون درباره این موضوع هیچ بحثی در نیویورک صورت نمی‌گیرد. در حال حاضر، امکان تصویب چنین قطعنامه‌ای تنها در چارچوب گروه 1+5 بحث شده است."

یک دیپلمات غربی گفت که "در اصل" گفتگوهایی درباره امکان رفع تحریم‌های ایران انجام شده اما نه در سطح شورای امنیت سازمان ملل.

دیپلمات یک کشور دیگر نیز اظهار داشت "در زمان مناسب" مسأله برداشتن تحریم‌ها "یقینا در شورای امنیت سازمان ملل مطرح خواهد شد." وی گفت پس از اینکه سازمان ملل و ایران درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافق رسیدند،‌ قطعنامه‌ای که از این توافق حمایت می‌کند، تصویب خواهد شد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41