امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3563

 اعظم صد ساله می شود

بریانی اصفهان شهرتی به اندازه ی عالی قاپو و سی و سه پل دارد و مسافرین همان اندازه که برای دیدن پل خواجو و مسجد امام اشتیاق دارند برای میل کردن بریانی هم لحظه شماری می کنند.اصفهان آمدن و بریان نخوردن مانند رفتن لب چشمه و تشنه برگشتن است . بریانی در سبد غذای اصفهانی ها هم  از عظمت و شکوه خاصی برخوردار است و بوی بریانی هنوز هم از کوچه پس کوچه ها و خیابان های اصفهان به مشام می رسد .

آپلود عکس

درحاشیه ی زاینده رود که این روزها باز آتش بی آبی به جانش افتاده است بوی بریان تنها چیزی است که قدری از غم های خشک بودن رودخانه را از جان بدر می کند . بویی که از آن طرف خیابان کمال اسماعیل و از تاریخی ترین بریانی  اصفهان یا همان بریانی اعظم فضای اطراف را پرکرده است .

 

آپلود عکس

بریانی اعظم خود یکی از آثار تاریخی اصفهان به شمار می رود . این بریانی بدست پهلوان علی اخوان و با همکاری پدرش عبدالکریم اخوان در سال 1295هجری شمسی افتتاح شد و از آن زمان تاکنون دست پخت خاندان اخوان در پخت بریان زبان زد پیر و جوان  مردم اصفهان است .

بریانی اعظم که این روزها به سن صد سالگی خود  نزدیک می شود یک قرن است که در کنار اصفهانی ها و همراه با مسافرین و توریست های  نصف جهان بوده است و بی دلیل نیست که نام  بریانی اعظم  برای مردم دیار گنبدهای فیروزه ای نامی آشناست و آدرس شعبات مختلف آن تبدیل به بدیهیات اولیه ی ذهن آن ها شده است .

 

 اگر شما هم مایلید در سفر به اصفهان یا مهمانی های خود از طعم بی نظیر بریانی اصفهان بی بهره نمانید به هر یک از شعب بریانی اعظم که مراجعه کنید این طعم را تجربه خواهید کرد.

شعبه 1: اصفهان ،دروازه دولت ،ابتدای چهار باغ پایین  تلفن:32202070-031

شعبه 2: اصفهان، خیابان مسجد سید،جنب اداره پست   

تلفن:33383070-031

شعبه 3: اصفهان،خیابان کمال اسماعیل،جنب پمپ بنزین  

تلفن:32125730-031

آپلود عکس

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41