امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2633

 صادرات حلیم ماه به کشورهای اروپایی

مغازه ای کوچک است با دیگ های بزرگ که همیشه بخار از آن ها بلند است و بوی مطبوعی را در خیابان احمدآباد اصفهان به راه انداخته و باعث شده  تا هوس خوردن حلیم بادمجان در سر رهگذران این خیابان بیفتد .این آشپزخانه که نام ماه را برای خود انتخاب نموده در ترافیک خیابان احمد آباد هم بی تقصیر نیست و اکثر اوقات اتومبیل هایی را می بینید که برای خرید حلیم بادمجان دوبل پارک کرده اند و انگار چشمشان بجز این غذای خوشمزه چیزی را نمی بیند و بی خیال این می شوند که خیابان را بند آورده اند .

این موضوع منحصر به ماه مبارک رمضان و یا زمستان ها هم نیست و در تمام طول سال علاقه مندان به این غذای سنتی  قابلمه در دست در صف این مغازه ایستاده اند .گذشته از این مسافرین و توریست های که برای بازدید از اصفهان  به دیار زنده رود آمده اند را هم  در صف انتظار حلیم بادمجان آشپزخانه ی ماه می توان مشاهده کرد و حتی نام این آشپزخانه را در دفتر خاطرات آن ها یافت . 

در آشپزخانه ی ماه غذاهایی نظیر حلیم بادمجان  ،عدسی ،حلیم شیر ،آش شله قلمکار و ... به شیوه ی مخصوص اصفهانی ها طبخ می شود ؛شیوه ای که باعث شده  نه تنها غذا های این آشپزخانه به ذائقه ی مردم نصف جهان و مسافرین خوش بیاید بلکه مشتری های خود را در خارج از مرزهای اصفهان و کشور هم پیدا کند و حلیم بادمجان های آن پس از بسته بندی و انجماد به استان های دیگر و کشورهای اروپایی نظیر آلمان و انگلیس فرستاده شود .

استقبال شگفت انگیز از این آشپزخانه ی کوچک باعث شد تا دقایقی در کنار حمیدرضا خدایی مدیر آن بنشینیم و علت این استقبال را جویا شویم .

مدیر آشپزخانه ی ماه دستور پخت این غذا ها را مشابه با سایر آشپزخانه های  اصفهان دانست و ادامه داد : مواد اصلی پخت این غذا همان برنج و بادمجان و گوشت بزغاله  است ولی  فقط می توانم بگویم ما در خرید مواد غذایی و مراحل پخت دقت ،نظارت و حساسیت ویژه ای داریم و  صداقت و درستی را سر لوحه ی کارمان قرار داده ایم  .

وی لطف خدا و استفاده از انتقاد های مردم را زمینه ساز موفقیت آشپزخانه ی ماه عنوان و اضافه کرد : باور ما این است که کیفیت راهی بی انتهاست و ما همیشه در صدد بهتر شدن هستیم .

آشپزی ماه اگرچه یک آشپزخانه ی کوچک است ولی توانسته است ؛ گامی در راستای احیای غذا های سنتی اصفهان با همان کیفیت ها و ویژگی های گذشته بردارد  و حتی آن را تا خارج از مرز های ایران گسترش دهد که این اقدام شایسته تقدیر است

آدرس :اصفهان -خ احمدآباد -نرسیده به خ گلزار 

03132255408

آشپزی ماه شعبه ی  دیگری ندارد

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41