امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 412

 بحرین سفارت خود را در یمن از صنعا به عدن منتقل کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) در بیانیه وزارت امورخارجه بحرین آمده است، این اقدام در حمایت از عبد ربه منصورهادی رییس جمهوری مستعفی یمن و در راستای اجرای بیانیه پایانی اجلاس وزیران خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس انجام شده است.

پیش از بحرین، عربستان، امارات و کویت نیز سفارت خانه های خود را ازصنعا پایتخت یمن به شهر عدن درجنوب این کشور منتقل کرده بودند.

پس از استعفای عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن، چندین سفارتخانه عربی وغربی به دلایل امنیتی و سیاسی خاک این کشور را ترک کردند.

یمن از زمان اعتراض های مردمی و انقلاب سال 2011 میلادی که در فوریه 2012 (بهمن 1390) به برکناری علی عبدالله صالح از قدرت منجر شد، تاکنون در مرحله گذار سیاسی باقی مانده است.

منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن، ژانویه (دی ماه) درپی درگیری های چند روزه در صنعا پایتخت و تصرف کاخ ریاست جمهوری به دست جنبش مردمی انصارالله و محاصره مقر اقامت وی، استعفا کرد.

وی به تازگی با خروج از صنعا، وارد عدن شد و در بیانیه ای خود را رییس جمهوری قانونی یمن اعلام و اقدامات جنبش انصارالله از21سپتامبر(30شهریورماه) را باطل و غیرقانونی توصیف کرد.

منصور هادی سپس در نامه ای به پارلمان یمن (اکنون منحل شده) اعلام کرد که استعفای خود را پس گرفته است. یمن از زمان انقلاب سال 2011 و سرنگونی حکومت علی عبدالله صالح دستخوش ناآرامی است.

برخی منابع خبری اعلام کرده اند، بیم آن می رود که با حضور منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن در عدن، بحران این کشور وارد مرحله تازه ای شود و درگیری ها در آن کشور گسترش یابد.

پیش از این، جمال بن عمر میانجی سازمان ملل برای حل بحران یمن اعلام کرد که احزاب این کشور درباره تشکیل شورای انتقالی مردمی برای کمک به اداره امور یمن و برون رفت از بحران سیاسی، به توافق رسیده اند.

جنبش مردمی انصارالله پس از ماه ها تظاهرات مسالمت آمیز مردمی در یمن، از تابستان سال گذشته میلادی برای مبارزه با فساد و تروریسم، کنترل صنعا پایتخت این کشور را به دست گرفته است.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41