امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2160

 «هم‌گناه» بر قله رضایت مخاطبان

   باخبرباش / بر اساس آمار درصد رضایتمندی سریال‌های نمایش خانگی در یک سرویس وی‌اودی، سریال مصطفی کیایی محبوب‌ترین سریال یک سال اخیر است
این روزها 4 سریال «دل»، «هم‌گناه»، «آقازاده» و «موچین» در نمایش خانگی در حال توزیع هستند و از میان این سه مجموعه، «هم‌گناه» که قسمت پایانی آن هفته آینده منتشر خواهد شد مورد استقبال مخاطبان بوده و رضایت آن‌ها را جلب کرده است. بررسی میزان رضایت مخاطبان از این سریال‌ها در فیلیمو یکی از سرویس‌های وی‌اودی که بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد، می‌گوید، «هم‌گناه» و «آقازاده» بیشتر از «دل» نظر مخاطبان را جلب کرده‌اند. در ادامه مطلب، طبق درصد رضایت مخاطبان از این سریال‌ها و آخرین مجموعه‌هایی که در نمایش خانگی منتشر شده‌اند، نکاتی درباره آن‌ها می‌خوانید. در این فهرست، سریال «موچین» به دلیل این که به صورت انحصاری از طریق فیلم‌ناب منتشر می‌شود و طبیعتا آمار رضایت مخاطبان آن در فیلیمو وجود ندارد، مد نظر ما نیست‌.

 


هیولا
سریال «هیولا» اثر مهران مدیری که تقریبا همزمان با مجموعه «مانکن» توزیع می‌شد، یکی از موفق‌ترین سریال‌های اخیر نمایش خانگی بود. «هیولا» طبق روال معمول بسیاری از سریال‌ها در قسمت اول 89 درصد رضایت مخاطبان را جلب کرد، اما این عدد با انتشار قسمت‌های بعدی سریال، بیشتر شد. این سریال نیز جز قسمت اول و آخر، میزان رضایتمندی کمتر از 95 درصد نداشت. جالب این جاست که قسمت آخر «هیولا» نیز از نظر میزان پسندیده شدن افت زیادی داشته و به 86 درصد رضایت رسیده است.
مانکن
سریال «مانکن» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده، یکی از پرمخاطب‌ترین مجموعه‌های نمایش خانگی در یکی، دو سال اخیر بوده است. این سریال با رضایت 93 درصدی مخاطبان شروع خوبی داشته و پس از آن هم مانند «هم‌گناه» درصد رضایتمندی بالایی داشته و افت محسوسی در میزان رضایت مخاطبان دیده نمی‌شود. البته در 2 قسمت پایانی ورق برگشته و میزان رضایت با اختلاف زیادی کم شده است. 2 قسمت پایانی سریال به ترتیب 90 و 81 درصد رضایت مخاطبان را جلب کرده‌اند. گذشته از آمار و ارقام، واکنش‌های مخاطبان به قسمت پایانی نیز نشان می‌داد قسمت آخر «مانکن» مورد پسند بسیاری از مخاطبان نبوده است.
کرگدن
سریال «کرگدن» ساخته کیارش اسدی‌زاده، در قسمت اول میزان رضایت 89 درصدی مخاطبان را کسب کرده و در قسمت‌های بعدی بیشتر هم شده، اما نمی‌توان گفت میزان رضایت مدام صعودی بوده، در واقع رضایتمندی متغیر بوده است. قسمت 22 سریال «کرگدن» در فیلیمو میزان رضایتمندی بسیار بالا یعنی 99 درصدی داشته که در مقایسه با دیگر سریال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. «کرگدن» هم مانند «مانکن» نتوانسته در نقطه پایان رضایت مخاطبان را جلب کند و نسبت به بقیه قسمت‌ها کمترین میزان رضایت را جلب کرده است.
دل
سریال «دل» ساخته منوچهر هادی در فیلیمو، 87 درصد از رضایت مخاطبان را جلب کرده و تا قسمت 28، میزان رضایت بالای 80 درصد داشته اما از قسمت 29 این رقم کمتر شده و در 6 قسمت گذشته سریال، درصد رضایت چیزی بین 70 تا 77 درصد بوده است. جالب این جاست که قسمت 33 سریال از نظر کم بودن میزان رضایتمندی رکورد زده و تنها 63 درصد رضایت مخاطبان را جلب کرده که بین همه سریال‌های این فهرست، پایین‌ترین میزان رضایت است. این درصد پایین در قسمت 33 که کم‌کم به پایان سریال نزدیک می‌شویم، عدد معنی‌داری است.
هم‌گناه
سریال «هم‌گناه» کاری از مصطفی کیایی هم مانند «مانکن»، با 95 درصد رضایت شروع خوبی داشته و در ادامه نیز موفق شده همچنان درصد بالایی از رضایتمندی مخاطبان را جلب کند. این روند بیشتر صعودی بوده، اما در بعضی از قسمت‌ها میزان رضایت یک درصد کم شده که اصلا عدد قابل توجهی نیست. «هم‌گناه» در فیلیمو رضایتمندی کمتر از 95 درصد نداشته است که نشان از موفقیت این مجموعه دارد. باید دید درصد رضایتمندی مخاطب از قسمت پایانی این سریال، چه عددی خواهد بود.


آقازاده
سریال «آقازاده» به کارگردانی بهرنگ توفیقی، مانند دیگر سریال‌های این فهرست در نقطه شروع میزان رضایتمندی خوبی داشته، اما برخلاف آن‌ها هر چه جلو رفته و قسمت‌های بیشتری از آن منتشر شده، درصد رضایت از سریال کمتر شده است. میزان رضایتمندی از «آقازاده» در قسمت اول 94 درصد بوده و بعد در قسمت هفتم که جمعه هفته گذشته منتشر شد، به 88 درصد رسیده است. باید صبر کرد و دید با پیش رفتن قصه، آیا میزان رضایتمندی مسیر صعودی خواهد داشت یا خیر.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41