تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 17601

 تجلیل از مردی که قلب شهر را احیا کرد

همه سراپا گوش نشسته یا ایستاده اند، پیر و جوان ساکت و مشتاق سراسر سالن اتاق بازرگانی را پر کرده اند و آمده اند نماد بیش از نیم قرن تجربه و تلاش را ببینند ، رازهای موفقیتش را  بشنوند و در کسب و کار خود به کار گیرند . سالن به حدی شلوغ و حرف ها به قدری شیرین است که عده ای تمام مدتِ را روی پا ایستاده و گوش می کردند ،حرف هایی از جنس جوانی، انگیزه ، امید ، جسارت ، پشتکار  که ثمره اش را همه دنیا دیده اند.
پشت تریبون مسعود صرامی کار آفرین برتر کشور ، مجری و سرمایه گذار شهرک سلامت مدیر مجموعه ی اصفهان سیتی سنتر و مدیر عامل شرکت پرستیژ لند نشسته است  ؛ مردی که پیشنهاد مشاهده ی سوالات قبل از همایش را رد کرده و آمده فی البداهه پاسخگوی هر سوالی باشد . سوالاتی نظیر اینکه بزرگترین اشتباه زندگیتان چه بوده است ؟ افق دیدتان کجاست ؟ تا کجا می خواهید پیش بروید ؟ روش جذب سرمایه ی شما به چه صورت است ؟خلاصه ی عمرتان را در 5 دقیقه بگویید و ده ها سوال چالشی دیگر که می توانست راه درست کارآفرینی را به جوانان مشتاق ارائه دهد .
صرامی در پاسخ به این سوالات این گونه پاسخ می دهد که باید قبل از هرچیز دست از انتقادهای بی مورد برداریم و به جای آن از خودمان انتقاد کنیم . اینکه انتقاد می کنیم ولی خودمان کاری برای بهتر شدن اوضاع نمی کنیم درست نیست . خدا قسمتی از وظایفش را بر عهده ی انسان ها قرار داده است و اگر ما به این مساله باور داشته باشیم باید کاری را انجام دهیم که مورد رضایت خداوند است . و من در طول زندگی ام این مهم را سر لوحه ی کار خویش قرار داده ام .
بسیاری از ما آنقدر که انتقاد می کنیم قدم بر نمی داریم ولی در عین حال متوقع هستیم . تنها مشکل امروز اصفهان آب نیست  ما اگر باور داشته باشیم که " بنی آدم اعضای یک پیکرند " و یاد بگیریم به جای انتقاد صرف ، قدم برداریم باید در کنار یکدیگر راهی پیدا کنیم که تولید را ارتقاء ببخشیم نه اینکه جلوی مصرف را بگیریم .
برای کارآفرینی باید روش عشق را جایگزین روش شیطانی کنیم
برای رسیدن به فردایی بهتر باید در قلب هایمان عشق باشد زیرا در روش عشق است که انسان ها برای یکدیگر پله ی ترقی می شوند و این درست نقطه ی متقابل روش شیطانی است که در آن انسان از انسان های دیگر برای خود پله می سازند تا جایگاهی را برای خود دست و پا کنند.
ما در اصفهان سیتی سنتر و شهرک سلامت و پروژه های که از این پس افتتاح می کنیم به دنبال ساختن پله های ترقی و رفاه ، برای مردم هستیم . امروز وقتی یک اصفهانی میهمان خود را به سیتی سنتر می آورد احساس غرور می کند زیرا می داند هنگام خالی بودن بستر زاینده رود از آب  ، باز هم جایی در اصفهان وجود دارد که باعث نشاط و شادابی میهمان شود .
البته ما هم در کنار این فضا ، از منافع مالی بهره مند می شویم  زیرا کاری که انجام دادیم عمل به وظیفه ای بوده است که خدا بر گردن هر انسانی گذاشته است تا متناسب با خصوصیاتش برای سایر انسان ها قدم بردارد و موجبات رفاه و نشاط  دیگران را فراهم کند .
ما معتقدیم که اگر امروز شهرک سلامت که در حاشیه ی شهر قرار گرفته است ارزشی دوچندان پیدا کرده و پزشکان حاضر هستند برای  هر متر آن بین 15 تا 17 میلیون تومان بپردازند به دلیل در پیش گرفتن همین روش عشق ، خدمت به مردم و عمل به وظیفه ی الهی است .
در پشت صحنه ی کارهایی که انجام داده ایم فکر سالم وجود داشته است . فکری که امروز ما را ساخته است و قرار است آینده ی فرزندان ما را هم با رفاه بیشتر و رفتار اجتماعی بهتر بسازد  و ما به همین منظور  قبل از ساختن اصفهان سیتی سنتر به دنبال ایجاد الگوی فرهنگی مناسب و احترام به حقوق یکدیگر بوده ایم
برای جذب سرمایه باید زمان و شرایط را خوب بشناسیم
  زمانی که می خواستیم پروژه ی پرستیژلند و اصفهان سیتی سنتر را شروع کنیم ، پول زیادی می خواست که نداشتیم به همین منظور از ارتباط هایی که با سرمایه گذاران خارجی  و اعتبار و اعتمادی که نزد آن ها داشتیم استفاده کردیم ، طرح را برای آن ها توضیح دادیم و آن ها حاضر شدند که 5 بیلیون دلار برای ایجاد 5 مرکز بزرگ تجاری ، تفریحی ، اقتصادی و فرهنگی در 5 استان ایران در اختیار ما بگذارند اما به دلایل مشکلاتی که در حوزه ی سرمایه گذاری وجود داشت ، قبول نکردیم و گفتیم برای شروع کار از اصفهان شروع و برند سازی می کنیم البته ما هیچگاه از اصفهان خارج نمی شویم و تلاش مان این است که در قدم اول در اصفهان و شهر خودمان فعالیت داشته باشیم .
اگرچه در سال 85  صد درصد مالکیت اصفهان سیتی سنتر  را داشتیم ،اما هدف مان عمل به وظیفه ی انسانی بود و به همین خاطر سهام را کاهش و برای جامه ی عمل پوشیدن این مجتمع چند منظوره از سرمایه گذاران خارجی استفاده نمودیم که ثمره ی آن اصفهان سیتی سنتر امروز است .
برای جذب سرمایه باید پرزنت خوب در زمان و شرایط خوب داشته باشیم . به عنوان مثال در سال 92 جذب سرمایه گذار به دلیل وجود پول در بازار بسیار آسان تر از زمان کنونی بود و بر همین اساس کار آفرین باید بداند که در چه زمانی و در چه شرایطی به جذب سرمایه و ترغیب سرمایه گذاران بپردازد .
همچنین در آینده ای نزدیک قرار است که ما در اصفهان یک شهرک سالمندان بسازیم با خانه های ویلایی آن هم در زمینی به وسعت یک میلیون و چهارصد هزارمتر که به ساکنان آن خدمات پزشکی ، درمانی و حفظ و نگهداری داده می شود و آن ها تا زمانی که در قید حیات هستند می توانند از این امکانات استفاده کنند و پس از مرگ نیز ویلا ها باردیگر به فروش می رسد .
شاید بخواهید بدانید که سرمایه ی چنین طرح عظیمی از چه محلی تامین خواهد شد . برای این منظور ماکتی از آینده ی طرح شهرک سالمندان را درکنار مستندی از پیری و کهنسالی هر انسانی قرار می دهیم و آن را در اصفهان سیتی سنتر در معرض دید افراد قرار خواهیم داد و به این ترتیب کسانی که از لحاظ مالی قوی هستند را مجاب می کنیم که از اکنون به فکر آینده ی خود باشند .
البته در ابتدا مسئولین استانی در صدد ساخت یک مرکز سالمندان با اعتباری در حدود صد میلیارد تومان بودن که به عنوان عضو اقتصادی پیشنهاد دادیم این پول را برای خرید یک زمین اختصاص دهند و اختیار تام دهند تا من و همکارانم 6000 میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کنیم و این طرح را در مدت زمان هفت سال به ثمر بنشانیم.
 همکاران و نیروی انسانی شرکت را با کل پروژه معاوضه نمی کنم
 انجام ابر پروژه هایی نظیر اصفهان سیتی سنتر ، شهرک سلامت و یا شهرک سالمندان مدیریت و کار شبانه روزی می خواهد به نحوی که من اولین نفر هستم که در محل کار حضور پیدا می کنم و آخرین نفری هستم که خارج می شوم . نیروی انسانی در انجام هر فعالیتی حرف اساسی را می زند، نیرویهای  انسانی مجرب به معنی واقعی کلمه سرمایه ی هر شرکتی هستند و من حاضر نیستم نیروهای خود را با پروژه ای مثل اصفهان سیتی سنتر معاوضه نمایم زیرا ما به واسطه ی همین نیروها می توانیم 20 سیتی سنتر دیگر بسازیم .
نیروهای انسانی و کارکنان یک شرکت باید تامین شوند، حس بودن و زیستن و مثمر ثمر بودن داشته باشند و ما همیشه تلاش کرده ایم به این مهم جامه ی عمل بپوشانیم .
امنیت ، رقابت در ارائه خدمات و ایجاد شغل سه تاثیر بزرگ
 اصفهان سیتی سنتر
 ما به همان میزان که اشتغال ایجاد کرده ایم به امنیت کشور و استان هم کمک نموده ایم زیرا وقتی شغل در یک جامعه وجود داشته باشد آسیب های اجتماعی سیر نزولی در پیش خواهد گرفت . همچنین ما توقع مردم را در داشتن خدماتی بهتر بالا برده ایم و در فضای خدمت رسانی به مردم رقابت ایجاد کرده ایم که این امر در در آخر به نفع مردم تمام می شود .
سعی کرده ایم با پروژه هایی نظیر شهرک سلامت و اصفهان سیتی سنتر باعث غرور اصفهانی ها گردیم ،  اما کار ما هنوز تمام نشده است . ما به دنبال آن هستیم تا قبل از سال 1400 بیش از 150 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کنیم تا به این ترتیب اصفهان نه تنها بیکار نداشته باشد بلکه نیازمند نیروی انسانی از سایر استانها هم باشد . ما می خواهیم تا کسی به دلیل بیکاری احساس پوچی نکند و در مسیر تباهی قدم نگذارد .
بزرگترین اشتباه و خلاصه ی زندگی 60 ساله
هم اکنون که در سن 60 سالگی هستم به این نتیجه رسیده ام که بزرگترین اشتباه من این بوده که چرا چنین فعالیت هایی را از سال 75 و یا 65  شروع نکرده ام تا بتوانم سال های بیشتری را شاهد به بار نشستن ثمره ی آن و لبخند مردم باشم.
خلاصه ی عمر من نیز در یک جمله بیشتر خلاصه نمی شود و آن این است که من در کناره همکارانم هرآنچه می توانستم برای خود ، خانواده ، مردم  و کشورم انجام داده ایم و از این بابت خدا را شاکر هستیم .

 آنچه خواندید چکیده ای از فضای صمیمی و صحبت های مسعود صرامی کارآفرین برتر کشور در هفتمین رویداد " در مسیر موفقیت " معاونت جوانان اتاق بازرگانی اصفهان بود . مراسمی که در آن به تجلیل از این مرد خستگی ناپذیر پرداخته و  تندیس ویژه ی در مسیر موفقیت و سفیر سلامت را نیز به او اهدا شد.
با رصد فعالیت های افرادی مانند مسعود صرامی و خدمات ارزنده ی آنان به کشور به خوبی مشخص می شود که تا چه اندازه کارآفرینان می توانند در توسعه ی کشور نقش داشته باشند . زیرا این کارآفرینان هستند که وقتی تمام چشم ها به دولت ها و جناح هاست بر روی زانوان خود می ایستند ، به قدرت بازوان خود تکیه میکنند و به جای شعار دادن وارد میدان عمل شده و رفاه و آسایش را برای مردم به ارمغان می آورند .

121.jpg - 186.37 کیلو بایت

 

71.jpg - 273.68 کیلو بایت

 

 

8.jpg - 299.44 کیلو بایت

12.jpg - 423.73 کیلو بایت

6.jpg - 374.19 کیلو بایت

کد خبر :