تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 17259

 از کلنگ زنی بوستان شهدای مدافع حرم و خیابان شهید تقی یار در منطقه 11 تا یادواره شهدای مدافع حرم فردا اصفهان بوی غیرت و شهادت به خود خواهد گرفت/ نامگذاری خیابان های شهر به نام شهدای مدافع حرم

به گزارش  باخبرباش از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، فردا چهارشنبه 15 دی ماه همزمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان اصفهان ، شهرداری اصفهان نیز در قالب چهل و سومین برنامه از سری برنامه های « هر هفته چند افتتاح » عملیات اجرایی بوستان شهدای مدافع حرم و خیابان سردار شهید تقی یار در منطقه 11 آغاز خواهد کرد.
شهدای مدافع حرم ستارگاني هستند كه بر بلنداي آسمان ايثار و خودگذشتگي در راه آرمان هاي اسلام و انقلاب مي درخشند. ستارگانی که جان خود را در کف اخلاص قرار داده و دفاع از حریم زینبی که میعادگاه پرواز فرشتگان ملکوت است را با افتخار به جان خریده اند و لبخند می زنند به دعوت مستانه فرشتگانی که از سوی حق آمده اند تا نشان « شهادت » را به بازواشان بیاویزند. 
فردای اصفهان را باید « روز مدافعان حرم» نامید. فردا دو رویداد بزرگ در قلب شهر شهید پرور اصفهان رقم خواهد خورد تا این شهر بیش از پیش رنگ و بوی رشادت و شهادت به خود بگیرد. 
بوستان و خيابان شهداي مدافع حرم کلنگ زنی مي شود
هادی نباتی نژاد مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان و دبیر شورای نامگذاری در گفتگو با ایمنا با اشاره به این که شهرداری اصفهان توجه به مقوله های مختلف فرهنگی و مذهبی را به عنوان ضرورت و هدف به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است تاکید کرد: فرهنگ محدود به امور فرهنگی و فعالیت های هنری نیست و بنابر فرموده رهبر معظم انقلاب باید هر اتفاقی را از دریچه فرهنگ نیز مورد توجه قرار داد. وی افزود: در همین رابطه شهرداری اصفهان در راستای نگاه ویژه به « فرهنگ شهادت » و همچنین عمل به وظیفه خود در حفظ نام و یاد شهدا ساخت « بوستان مدافع حرم » را به عنوان یکی از بزرگترین بوستان های شمال غرب اصفهان در خیابان شهید اشرفی اصفهانی جنب میدان شهید بختیاری در دستور کار خود قرار داده است. وی ادامه داد: این بوستان به مساحت 58 هزار مترمربع  نقش بسزایی در بالابردن سرانه فضای سبز منطقه غرب اصفهان و جلب نظر شهروندان به همراه خواهد داشت. نباتی نژاد همچنین با بیان این که در مجاورت بوستان مدافع حرم نيز خیابان خیابان سردار شهید تقی یار ساخته خواهد شد خاطرنشان کرد: این پروژه نیز که مزین به نام این شهید والامقام است فردا با حضور جمع کثیری از خانواده معظم شهدا ، رزمندگان مدافع حرم ، شهروندان ، مسئولین ، اعضای شورای اسلامی شهر ، اصحاب رسانه و خبرنگاران کلنگ زنی خواهد شد.
نام شهدا زمینه خیر وبرکت برای شهر خواهد شد
مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان با اشاره به اينكه مسئولان و مديران شهري در تلاشند تا با فعاليت هاي جهادي و شبانه روزي خود زمینه برای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان و خانواده معظم شهدا را فراهم کنند اذعان داشت: باعث افتخار است که شهرداری اصفهان اینبار در کارنامه عملکردی خود پروژه هایی مزین به یاد و خاطره شهدای گرانقدر را به ثبت خواهد رساند و به طور قطع این اقدام فرهنگی سبب خیر و برکت در شهر بخصوص در سطح منطقه 11 شهر اصفهان خواهد شد چرا که هرجا نام شهید و شهادت مورد توجه قرار گرفته به حرمت خون پاک این لاله های سرخ ، خیر و برکت الهی در آن منطقه محسوس شده است.نباتي نژاد شهداي مدافع حرم را ادامه دهنده راه شهداي هشت سال دفاع مقدس دانست و تاكيد كرد: نامگذاري خيابان ها و بوستان هاي شهر بهانه اي است تا ياد و خاطره آن ها در همه لحظات زندگي ما جاري و ساري باشد و بر خود می بالیم که اصفهان همانند دوران هشت سال دفاع مقدس همچنان نقش موثر و گسترده اي در پايداري و ايستادگي بر حفظ كيان اسلامي داشته و دارد و. وی تصریح کرد: گواه اين مدعا تابوت هاي  كساني است كه در سال هاي اخير بر دوش شهروندان اصفهاني روانه گلستان شهداي شهر شده و  اصفهان آمار بالايي از شهداي مدافع حرم را به خود اختصاص داده است. 
 برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم استان اصفهان
نباتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این که تا به حال مراسم یادواره شهدای مدافع حرم با هدف بازگويي دلاورمردي این کبوتران سبک بال در اقصی نقاط استان برگزار شده  تاکید کرد: اما زبان هنوز هم از بيان تمام قد مردانگي آن ها قاصر است و هر بار كه به پاي روايت هاي ناب رزمنده هاي مدافع حرم مي نشيني گويي عطر حرم زينبي به مشامت مي رسد و براي رسيدن به حريم حرم يار سر از پا نمي شناسي . وی افزود: برخورد می بالیم که فردا چهارشنبه در کنار آغاز عملیات اجرایی پروژه های منطقه 11 ، اصفهان در دل خود یادواره شهدای مدافع حرم را جای داده است،  مراسمی  كه با سخنراني آيت الله صديقي جلوه ديگر به خود مي گيرد و حاج محمد احمديان، از يادگارهاي دوران دفاع مقدس به خوبي غبار از پرده حوادثي كه بر شهدا گذشته برخواهد داشت و سيد رضا نريماني نيز كه خود آغازگر پويش «عشق قيمت نداره» با هدف آشنايي مردم با زندگي مدافعان حرم بوده است عهده دار نغمه سرایی و ذکرخوانی در اين مراسم خواهد بود.
وی در پایان خبر داد: يادواره شهداي مدافع حرم استان اصفهان چهارشنبه 15 دي ماه سال جاري از ساعت 18 و 30  در خميه حسيني گلستان شهداي اصفهان برگزار خواهد شد و مدیران شهری و اعضای شورای شهر براساس رسالت دینی - اعتقادی خود در این مراسم حضور خواهند داشت.

کد خبر :