تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2791

 اولین کنسرت رسمی ارکستر ملی

اولین کنسرت رسمی ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان و مدیران سیاسی و فرهنگی در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش باخبرباش از مهر، فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی در ابتدای این برنامه که دیشب در تالار وحدت تهران برگزار شد ضمن قدردانی از مدیران و مسئولانی که در راه اندازی ارکستر ملی تلاش کردند، توضیح داد: ارکستر ملی ایران با هدف پیشبرد موسیقی ارکسترال و موسیقی اصیل ایرانی تشکیل شده به همین منظور تنها دلمشغولی من اجرای ارزشمند موسیقی ایرانی توسط هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان است.

 

وی ادامه داد: جا دارد در حضور شما عزیزان یادی کنم از استاد فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر موسیقی ملی کشورمان که امیدوارم با حضور این هنرمند ارزنده کشورمان شاهد بازگشایی مجدد آن باشیم و کار این ارکستر ارزشمند ادامه پیدا کند. به هر حال این نکته بسیار مهمی است که موسیقی ارکسترال ایران در تمامی ایران و حتی در بسیاری از نقاط جهان به مخاطبان موسیقی ارائه شود.

رهبر ارکستر ملی افزود: ما به طور حتم می توانیم با بهره گیری از موسیقی روز دنیا و اساسا علم موسیقی بهترین شرایط را برای موسیقی ارکسترال ایرانی فراهم کنیم منتها این موضوع نیازمند حمایت دولت از همه جهات است که من امیدوارم در این شب فرخنده که آقای وزیر و سایر مهمانان حضور دارند به این خواهش من توجه کنند؛ چرا که موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی مقامی دارای جایگاه ارزشمندی هستند که در هیج جای دنیا یافت نمی شوند.

علیرضا افتخاری خواننده ارکستر ملی نیز قبل از اجرای برنامه اصلی در حالیکه به شدت هیجان زده به نظر می رسید بیان کرد: واقعا احساسی که دارم احساس غیر قابل توصیفی است که تصور می کنم مشغول بال در آوردن هستم. امیدوارم برنامه قابل قبولی به شما عزیزان ارائه شود.

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه، علی جنتی، شهین دخت ملاوردی معاون حقوقی رییس جمهوری، محمد مهدی حیدریان مشاور عالی وزیر ارشاد، مرتضی طلایی و تعدادی از هنرمندان و مدیران از مهمان شرکت کننده در این برنامه بودند.

کد خبر :