تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5482

 ​مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خبر داد: اختصاص 122 میلیاردریال اعتبار در احداث منازل برای نیازمندان

مدیرکل‌کمیته امداد استان اصفهان با تاكيد برتلاش این نهاد و خیران استان در ساخت و خرید منزل مسکونی نیازمندان، ازكمك 122میلیارد و 600 میلیون ریالي، براي احداث و خرید منزل مسکونی به نیازمندان استان اصفهان خبر داد.

به گزارش باخبرباش ، حمیدرضا شیران در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 122 میلیارد و 600 میلیون ریال برای احداث و خرید منزل‌ مسکونی 464 مددجوی شهری و روستایی تحت پوشش این نهاد از محل اعتبارات دولتی کمیته امداد وکمک خیران و همچنين آورده خانوارها هزینه شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین کمک‌های ارائه شده در بخش مسکن مددجویان روستایی در شهرستان‌های فریدونشهر و خوروبیابانک انجام شده، گفت: امسال یک هزار و پانصد واحد از منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش، با هزینه‌اي بیش از 23 میلیارد ریال  از محل اعتبارات دولتی و کمک خیران تعمیر و بهسازی شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته است .
مدیرکل‌کمیته امداد استان همچنين از احداث 160 مورد مسکن شهری برای مددجویان تا پایان امسال خبر داد و افزود: مسکن یکی از ضروری‌ترین نیاز مددجویان این نهاد است و اگر مسکن مددجویان از لحاظ احداث و بهسازی به تراز مناسبی برسد بسیاری از مشکلات آنان بر طرف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان  180 هزار نفر تحت پوشش كميته امداد هستند،گفت: به دلیل نامساعدبودن وضعیت اقتصادی و معیشتی افراد تحت پوشش برای تامین و خرید مسکن، خواستار همکاری سایر حوزه‌ها و دستگاه‌های خدماتی و حمایتی  به ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای برطرف کردن این نیاز اساسی مددجویان هستیم.
در این دیدار غلامحسین‌خانی مدیرکل بنياد مسكن انقلاب اسلامی استان هم گفت: در روستاهایی که بنیاد مسکن مالک زمین است، زمین مسکونی با 30 درصد تخفیف در اختیار مددجویان قرارمی‌گیرد.
غلامحسین خانی به واگذاری 9 قطعه زمین رایگان به خانواده‌های تحت حمایت امداد به مساحت دو هزار و 136 مترمربع و به ارزش 882 میلیون ریال در سال94 اشاره کرد و افزود: از طرف این بنیاد، 198خانواده نیازمند، سال گذشته به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن معرفی شدند.
وی تصریح کرد: بیشترین میزان کمک بنیاد در این مدت به خانواده‌های بي‌ بضاعت روستای کلوسه پشتکوه فریدونشهر بوده است.
 

کد خبر :