تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4011

 آنچه باید درباره «رکس تیلرسون» وزیر خارجه جدید آمریکا بدانید

سنای آمریکا انتصاب رکس تیلرسون را برای وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با پایان مخالفت یک سناتور جمهوری خواه با نامزدی تیلرسون، با اختلاف اندک آرا، او را به عنوان وزیر خارجه این کشور تایید کرد.
این کمیته با ۱۱ رای موافق در برابر ۱۰ رای مخالف انتصاب “رکس تیلرسون” به وزارت امور خارجه آمریکا را تایید کرد.

رکس تیلرسون، (به انگلیسی: Rex Tillerson) زاده ۲۳ مارس ۱۹۵۲ در ویچیتا فالز، تگزاس و مدیر کسب و کار آمریکایی است. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ رئیس هیئت مدیره، و مدیر ارشد اجرایی ابرشرکت اکسان‌موبیل بود.

تیلرسون کار خود را به عنوان مهندس شروع کرد و دارای مدرک لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه تگزاس در آستین است. تیلرسون در سال ۱۹۷۵ به اکسان پیوست، و تا سال ۱۹۸۹ مدیر کل بخش تولید مرکز ایالات متحده آمریکای اکسان شده بود. در سال ۱۹۹۵ او رئیس شرکت اکسان یمن و اسو اکسپلوریشن و پروداکشن کورات شد. در سال ۲۰۰۶، تیلرسون به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل ارشد اجرایی اکسان، ششمین شرکت بزرگ جهان از لحاظ گردش مالی، انتخاب شد.

تیلرسون در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ از مدیریت اکسان استعفا داد و درن وودز جانشین او شد. او عضو آکادمی ملی مهندسی است.

گفته می‌شود تیلرسون یکی از محالفات وضع تحریم است تا جایی که از او نقل کرده‌اند: «ما از تحریم‌ها عموماً حمایت نمی‌کنیم، زیرا آنها را کارامد نمی‌دانیم مگر این که خیلی خوب اجرا شوند و انجام این کاریست بسیار سخت.»

 
 

کد خبر :