تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5889

 فرماندار اصفهان مطرح کرد: بانک اطلاعاتی دقیق راهگشای بسیاری از مشکلات حصه

فرماندار اصفهان گفت: نگاه منفی به منطقه حصه، ناشی از اقدامات متفرق و جزیره ای در قالب کمک به این منطقه و ساکنین آن است که فاقد سنجش و خروجی بوده و باید تدابیری در این راستا صورت پذیرد.

به گزارش باخبرباش ، فضل اله کفیل فرماندار اصفهان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، با تأکید بر اهمیت برجسته کردن نکات مثبت در مناطق و محلات، خاطرنشان کرد: برجسته کردن فاکتورهای مثبت در مناطقی که دارای فاکتورهای منفی هستند، در کنترل و بازدارندگی در آن منطقه بسیار مؤثر است.
فرماندار اصفهان اقدامات صورت گرفته توسط مجموعه بسیج و دستگاه های مختلف در منطقه حصه اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: نگاه منفی به منطقه حصه، ناشی از اقدامات متفرق و جزیره ای در قالب کمک به این منطقه و ساکنین آن است که فاقد سنجش و خروجی بوده و باید تدابیری در این راستا صورت پذیرد.
طرح ساماندهی حصه در زمینه اعتیاد و مسائل اجتماعی
وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده باید دارای بازخورد و قابل سنجش در مدت زمان مشخصی باشد، اظهار داشت: باتوجه به اقدامات صورت گرفته در منطقه حصه، این منطقه همچنان نیازمند برنامه ریزی و اقدامات مؤثری بوده و طرح ساماندهی منطقه حصه در زمینه اعتیاد و مواد مخدر و مسائل اجتماعی، مصوب و قابل اجرا خواهد بود.
کفیل بر مشارکت دستگاه های مختلف جهت اجرای این طرح، تأکید کرد و گفت: کمیته ای با عنوان ساماندهی منطقه حصه با محوریت اداره بهزیستی شهرستان، با دبیری بسیج و متشکل از معاونت فرهنگی شهرداری منطقه، اداره ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و سازمان فنی و حرفه ای و مشارکت دیگر دستگاه ها و خیریه ها متناسب با وظایف آنها تشکیل و اقدامات لازم پیرامون ساماندهی این منطقه در زمینه مسائل اجتماعی صورت پذیرد.
فرماندار اصفهان افزود: عملیاتی کردن 6 گام طرح ساماندهی حصه، ازجمله وظایف کمیته ساماندهی منطقه حصه است که کسب اطلاعات و آمار کامل و دقیق از این منطقه، راهگشا و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
کفیل اجرای صحیح گام نخست این طرح را نقشه راه و از وظایف اصلی این کمیته دانست و عنوان کرد: این کمیته ظرف مدت 1 ماه و در جلسه آتی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، گزارشی از بانک اطلاعات و آمار منطقه حصه در ابعاد جمعیتی، اجتماعی و موضوعات دیگر ارائه نماید.
وی افزود: دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد، شهرداری و دیگر دستگاه های مربوطه در بسترسازی که گام دیگر و از دیگر وظایف این کمیته است، ورود فعالی داشته و در این راستا از همه ظرفیت ها استفاده شود.
فرماندار اصفهان با تأکید بر ساماندهی امر خیریه های فعال در منطقه حصه، اظهار داشت: این کمیته نسبت به شناسایی خیریه های موجود در بانک اطلاعاتی اقدام و از آنها جهت شرکت در جلسات کمیته ساماندهی منطقه حصه دعوت نماید.
 

کد خبر :