تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 244

 احتمال افزایش آلودگی هوای اصفهان تا پایان دی وجود دارد

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.
بابک صادقیان روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: مطابق مطالعات انجام شده تردد خودروهای شخصی سهم قابل توجهی در میزان آلودگی هوا دارند و به همین دلیل توصیه می کنیم شهروندان از حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی استفاده کنند. 
وی با بیان اینکه وظیفه دستگاه های ذیربط برای مقابله با تشدید آلودگی هوا مشخص است، اظهارداشت: جلسه هماهنگی دستگاه ها برای انجام اقدام های موثر برای کاهش آلودگی هوا در روزهای آینده در استانداری اصفهان برگزار خواهد شد. 
رئیس اداره کل آزمایشگاه های محیط زیست اصفهان درعین حال تصریح کرد: وضعیت هوای کلانشهر اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهتر است و این کلانشهر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دیرتر درگیر آلودگی هوا برای گروه های حساس شد. 
صادقیان تاکید کرد: سال گذشته آلودگی هوای اصفهان از 20 آبان شدت یافت اما در سال جاری وضعیت هوای این کلانشهر تا روزهای پایانی آبان خوب بود. 
وی درباره اجرای برنامه جامع کنترل کیفی هوا نیز گفت: این برنامه جامع از مصوبه شورای برنامه ریزی استان و حمایت دولت برخوردار است و در آن وظایف هریک از دستگاه های مرتبط از جمله محیط زیست، بهداشت، مدیریت بحران استانداری، پلیس راهور و شهرداری مشخص شده و در حال اجراست. 
برنامه جامع کنترل کیفی هوا با هدف کاهش آلودگی هوا در دی ماه سال 92 تصویب و از ابتدای سال 93 در اصفهان اجرایی شد. 
در این برنامه 38 اقدام اساسی در هشت محور دیده و برای هشت شهرستان و 40 نقطه شهری در استان برنامه ریزی شد و بیش از 30 دستگاه اجرایی و مدیریت شهری در آن نقش دارند. 
بیشترین اقدامات این برنامه در محورهای حمل و نقل و مدیریت ترافیک، سوخت و بهینه سازی مصرف انرژی و منابع ثابت آلاینده پیش بینی شده است. 
مهمترین اهداف این برنامه کاهش پایدار آلودگی هوا در اصفهان، کاهش روزهای ناسالم و افزایش تعداد روزهای سالم است. 
اجرای این طرح در سه دوره 10 ساله، پنج ساله و دو ساله پیش بینی شد که بنا به اذعان مسئولان استان با اجرایی شدن این برنامه تعداد روزهای ناسالم هوا کاهش و تعداد روزهای سالم و پاک در کلانشهر اصفهان افزایش یافت. 

کد خبر :