حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام 2 هزار منزل مسکونی

آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام 2 هزار منزل مسکونی

به گزارش باخبرباش به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده با اشاره به برگزاری چهاردهمین برنامه «به احترام اصفهان» و افتتاح پروژه‌های منطقه پنج اظهار کرد: در قالب این برنامه ۲۲ پروژه افتتاح شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

وی افتتاح این پروژه ها را نشان دهنده تنوع فعالیت‌های شهرداری در حوزه های مختلف دانست و افزود: افتتاح پارکینگ زیرسطحی توحید، فرهنگسرای ادب در محله حسین‌آباد و انتقال پساب از سپاهان‌شهر به صفه از جمله پروژه‌های مهم منطقه ۵ است که در اختیار شهروندان قرار گرفت.

کسب رتبه نخست مدیریت مصرف انرژی توسط شهرداری اصفهان

قاسم زاده با اشاره به سیاستی که شهرداری به منظور صرفه‌جویی در منابع انرژی در پیش گرفته است، گفت: شهرداری اصفهان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ رتبه نخست صرفه‌جویی در مصرف انرژی را در کشور کسب کرد.

شهردار اصفهان بیان کرد: از سوی وزارت نیرو جایزه ۲۷۰ میلیون تومانی به حوزه خدمات شهری اعطا و به عنوان بستانکار در قبوض شهرداری درج شد و شهرداری نیز از این جایزه برای پرداخت هزینه‌های انرژی استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مقرر است در یک برنامه ۱۰ ساله برق فضاهایی که در اختیار شهرداری قرار دارند از طریق پنل‌های خورشیدی تأمین شود که البته مردم نیز باید در این الگوی تولید انرژی پاک مشارکت داشته باشند.

قاسم زاده با بیان اینکه شهرداری نسبت به نصب دو هزار پنل خورشیدی بر روی بام منازل مسکونی با مشارکت شهروندان آمادگی دارد، تاکید کرد: با توجه به اینکه برق تولیدی حاصل از پنل‌های خورشیدی پیش خرید می‌شود، می‌تواند برای خانواده‌ها از نظر اقتصادی در کوتاه مدت یک منبع درآمد پایدار باشد.

شهردار اصفهان از اعطای وام تشویقی به شهروندان برای خرید و نصب پنل های خورشیدی خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند از محل درآمد فروش برق تولیدی، اقساط وام خود را پرداخت کنند و بعد از صفر شدن اقساط وام یک درآمد پایدار برای خانواده کسب می‌شود.

دیدگاه / پاسخ