حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
ابهام‌زدایی پلیس از پرونده قتل آقای دکتر و همسرش

ابهام‌زدایی پلیس از پرونده قتل آقای دکتر و همسرش

اطلاع از جنایت و دستگیری قاتلان
با ناپدید شدن دکتر ضیایی و دکتر صابری، اقوام نزدیکش در غیاب فرزندان به خارج رفته‌شان به پلیس مراجعه و اعلام فقدانی کردند. در اولین قدم از تحقیقات تیم کارآگاهان مشخص شد که دکتر ضیایی این اواخر در یک دفترخانه وکالتی تنظیم کرده و خانه‌اش واقع در خیابان سعادت‌آباد را به نام فردی دیگری زده است که احتمال می‌رود آن وکالت‌نامه هم جعلی بوده باشد.
اولین کسی که در این پرونده بازداشت شد، همان فردی بود که می‌گفت به درخواست دوستان مشاور املاکی‌اش این معامله را انجام داده است که دوستان او هم دستگیر شدند و کارآگاهان پله‌پله به فردی به نام سروش رسیدند!

سروش رئیس باند جنایتکاران
تجسس‌ها نشان داد سروش با دکتر در ارتباط بوده و این مرد، خانه ویلایی هزار متری دکتر واقع در سعادت‌آباد تهران را آن هم با رهن کامل 170 میلیاردتومانی اجاره کرده بود!
ردیابی‌ها حکایت از آن داشت که سروش به همراه چند مرد دیگر در همان روزی که دکتر و همسرش ناپدید شدند، در خانه آنها واقع در خیابان ولنجک حضور داشتند.
بدین ترتیب این افراد شناسایی و دستگیر شدند و راز جنایت هولناک آنها فاش شد و همه همدستان سروش یکی پس از دیگری بازداشت شدند.

دکتر ضیایی که بود؟
دکتر رضا ضیایی از پزشکان بیمارستان عرفان تهران بود و مطبی نبش بیمارستان داشت. دکتر ضیایی و دکتر مینو صابری سال 56 با همدیگر ازدواج کردند که حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های ماندانا و کسری است. فرزندان این دو پزشک هم‌اکنون ساکن کشور امریکا هستند.

دکتر مینو صابری فرزند، رئیس آموزش و پرورش کرمان
فاطمه (مینو صابری) دارای دکترای اقتصاد بود. پدر وی 80 سال پیش رئیس آموزش و پرورش در کرمان بود که بعد از اخذ مدرک دکترا از کرمان به تهران آمدند و پدر مینو صابری از اساتید مطرح دانشگاه تهران در رشته حقوق بود.
در پایان گفتنی است، اجساد دکتر ضیایی و دکتر صابری تا رسیدن فرزندانشان از امریکا به ایران در پزشکی قانونی خواهد ماند و اقوام منتظر رسیدن آنها و برگزاری مراسم خاکسپاری هستند.
جدیدترین دستور بازپرس جنایی تهران
پرونده این جنایت وحشتناک با توجه به اینکه بعد از افشای قتل 2 فقدانی وارد مرحله جنایی شده بود، در اختیار بازپرس محمدجواد شفیعی از شعبه 5 دادسرای ناحیه 27 تهران قرار گرفت.
در این مرحله مشخص شد همه 11 متهم پرونده به صورت مستقیم در جنایت دست نداشته و برخی مطلع از دسیسه‌های سروش هم نبوده‌اند. از این رو بازپرس جنایی تهران دستور داد تا کارآگاهان با اقدامات تخصصی نه‌تنها میزان مشارکت این متهمان را روشن سازند بلکه مشخص کنند تیرانداز اصلی کیست؟!

دیدگاه / پاسخ