حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
احداث مجموعه تفریحی چشمه مرغاب با رویکرد شهر دوستدار کودک

تملک فضای ایستگاه قطار شهری، احداث فاز دوم خیابان اطشاران، احداث مجموعه تفریحی - فرهنگی حریم چشمه مرغاب با رویکرد شهر دوستدار کودک و تملک و احداث پارک محله بوزان انتهای شهرک صفاییه از جمله پروژه‌های شاخص منطقه در سال جاری به حساب می آید.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان:

احداث مجموعه تفریحی چشمه مرغاب با رویکرد شهر دوستدار کودک

 

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: بوستان اطشاران در این محله احداث شده که برای تملک و ساخت آن 70 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. این طرح هم اکنون تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

حمید شهبازی با اشاره به اینکه ساخت پارک کوی میلاد که یکی از خواسته‌های چندین ساله شهروندان ساکن در این محله بود، در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته و تا مهرماه سال‌جاری بهره‌ برداری می شود، اظهار کرد: برای احداث پارک کوی میلاد به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

* احداث مخزن ذخیره آب در خیابان مصلی برای تامین آب فضای سبز

وی همکاری و مشارکت مردم در حفظ و توسعه فضای سبز شهری را مهم دانست و تصریح کرد: شهروندان باید در زمینه توسعه فضای سبز و تلطیف آن همکاری داشته و تلاش کنند.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان تصریح کرد: منطقه 10 بیشترین پارک‌ های محله‌ای را در بین مناطق ۱۵ گانه دارد، از این رو با توجه به وجود مشکلات کمبود آب برای حفظ و توسعه فضای سبز، یک مخزن ذخیره آب در خیابان مصلی در نظر گرفته شده است، همچنین پروژه کلکتور آب در خیابان شهید خزایی برای تأمین منابع آبی اجرایی شده است.

وی بیان کرد: تملک فضای ایستگاه قطار شهری، احداث فاز دوم خیابان اطشاران، احداث مجموعه تفریحی - فرهنگی حریم چشمه مرغاب با رویکرد شهر دوستدار کودک و تملک و احداث پارک محله بوزان انتهای شهرک صفاییه از جمله پروژه‌های شاخص منطقه در سال جاری به حساب می آید.  

وی ادامه داد: از دیگر پروژه‌های شاخص این منطقه می‌توان به احداث خط انتقال پساب تصفیه خانه شمال شرقی شهر از پل آفتاب تا پل تمدن، تملک کمربندی حدفاصل بزرگراه شهید آقابابایی تا محدوده منطقه ۱۰ و تملک حلقه حفاظتی و تقاطع غیر همسطح شهید اردستانی اشاره کرد.

شهبازی با بیان اینکه احداث پل عابر پیاده بزرگراه شهید آقابابایی در مقابل شهرک صفائیه با هزینه 35 میلیارد ریال اجرایی می شود، گفت: این طرح تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته است.

وی بیان کرد: همچنین بوستان اطشاران در این محله احداث شده که برای تملک و ساخت آن 70 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. این طرح هم اکنون تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

*اجرای هشت پروژه مهم منطقه‌ای در منطقه 10

شهبازی با اشاره به اجرای هشت پروژه مهم منطقه‌ای به ارزش ۳۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال جاری، تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل توسعه باغ بانوان طلوع، ساماندهی ورودی محله حصه، احداث خیابان کوشش، احداث خیابان سعادت شرقی، تملک خیابان عسگریه دوم حدفاصل خیابان پروین تا سپیده کاشانی، احداث مجموعه فرهنگی دشتستان، تملک حریم چشمه مرغاب حدفاصل خیابان فرسان تا خیابان سروش و تملک و احداث خیابان سپیده کاشانی به خیابان سروستان است.

وی با بیان اینکه پروژه ‌های منطقه‌ای به ارزش ۲۹۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حال اجرا است، افزود: پیاده سازی خیابان‌های خواجه عمید، ۲۴ متری دوم، عطار نیشابوری، فرسان، خیابان آذر بهرام، لاله، امامزاده اسحاق، حکیم اسدی، صباحی، سروستان، حکیم شفائی اول، همافر و قدس شرقی در سال جاری انجام می‌شود.

*ساماندهی 3 مادی منطقه

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان ادامه داد: ایمن‌سازی بزرگراه شهید آقابابایی، احداث سرپناه ایستگاه «بی آر تی» میدان احمدآباد، تجهیز سالن اجتماعات کتابخانه سراج، زهکشی رفیوژ میانی خیابان دشتستان، اجرای هنر شهری اتوبان شهید آقابابایی و زیرگذر پل سرهنگ، پیرایش شهری خیابان عسگریه، احداث مسیر دوچرخه، مناسب سازی خیابان سروش، نورپردازی زیرگذر جی احمدآباد و پل زیرگذرپل اطشاران از جمله دیگر پروژه ‌های منطقه‌ به شمار می رود.

وی ادامه داد: ساماندهی مادی‌ ها و انهار سطح منطقه (مادی مرغاب، مادی تالار، مادی راران)، مدیریت هوشمند ترافیک، تملک حریم مادی راران حدفاصل خیابان سروش تا خیابان تالار، تملک زمین برای احداث سالن رزمی جنب خانه فرهنگ طوس و بازگشایی گلوگاه و روان بخشی بافت محلات دیگر طرح های در دست اقدام منطقه است.

دیدگاه / پاسخ