حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در اصفهان

اگر تخت جدید از طریق بیمارستان‌های صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود نیز به علت خستگی شدید جسمی و فکری روز به روز کمتر می شود.

در بیانیه صادر شده از رئوسای بیمارستان های استان مطرح شد

افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در اصفهان

 

بدنبال افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در اصفهان، رئوسای بیمارستانهای استان بیانیه ای در خصوص شرایط بحرانی موج پنجم کرونا صادر کردند.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، در صورت تداوم بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری عمومی به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد.

رئوسای بیمارستان‌ها و اعضای ستاد واکنش سریع مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با صدور بیانیه ای اعلام کردند: متاسفانه خیز جدید بیماری کووید ۱۹ با گونه دلتا در استان به اِشغال ظرفیت تخت‌های بیمارستانی موجود در همه شهرستان‌ها منجر شده است و ارائه خدمت به بیماران با ایثار کادر سلامت و به دشواری انجام می‌شود.

در این بیانیه آمده است که اگر تخت جدید از طریق بیمارستان‌های صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود نیز به علت خستگی شدید جسمی و فکری روز به روز کمتر می شود.

 ما درک می کنیم که استمرار محدودیت‌ها برای مردم باعث خستگی شده است اما استمرار کار شبانه روزی، مشاهده بیماری و درگیری خانواده‌ها و مرگ هموطنان، مدافعان سلامت را نیز به شدت فرسوده کرده است زیرا مراکز درمانی ما از ۱۸ ماه پیش تاکنون بی وقفه در حال خدمت به بیماران کووید و غیر کووید بودند و در این مدت فرصت استراحت و تجدید قوا نداشتند.

در این بیانیه تاکید شده است: ما از شما هموطنان فهیم انتظار داریم با عدم برگزاری و حضور در تجمع‌های مختلف و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پای این دشمن منحوس را به حضور و آدم کشی در خانواده خود باز نکنید، اگر شما سنگر مقابله با ویروس را ترک کنید، مدافعان سلامت به تنهایی قادر به محافظت از جان خیل آسیب‌دیدگان از حملات ویروس نخواهند بود.

روسای بیمارستان های اصفهان با تاکید بر اینکه ما همچنان تا پای جان برای انجام وظیفه خواهیم ایستاد اما ظرفیت و توان مجموعه درمان، محدود و در حال اشباع است، اعلام کردند: دردمندانه هشدار می‌دهیم در صورت تداوم بی تفاوتی و سهل‌انگاری عمومی، به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستان‌ها افزایش می یابد و شرمساری و پشیمانی آن برای  دعوت کنندگان به تجمع و اجابت کنندگان نقض دستورالعمل‌ها خواهد ماند.

افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در اصفهان

دیدگاه / پاسخ