حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
افزایش ۱۰۰ درصدی تولید بنزین در پالایشگاه اصفهان تا سال ۱۴۰۵

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید بنزین در پالایشگاه اصفهان تا سال ۱۴۰۵

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا «محسن قدیری» در مراسم امضای قرارداد تامین، انتقال و توزیع فرآورده های نفتی در حوزه شرکت های زنجیره ای توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، شرکت پالایش نفت اصفهان و شرکت راهبر ترابر انرژی که با حضور «جلیل سالاری» معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران برگزار شد، افزود: اکثر تجهیرات مورد نیاز این شرکت در داخل تامین می شود، همچنین تربیت نیروی انسانی برای تامین مدیران جوان و با انگیزه در دستور کار است.

وی ادامه‌داد: با فعالیت شرکت راهبر ترابر ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار در سال سوددهی برای پالایشگاه اصفهان ایجاد خواهد شد.

قدیری با اشاره به اینکه ۵۰ کامیون بنز در حال انتقال به ایران است، گفت: برنامه ریزی فشرده ای انجام شده تا شرکت راهبر ترابر انرژی با تکمیل ناوگان دریایی، جاده ای و ریلی بتواند در حوزه حمل و نقل فرآورده نفتی فعال شود.

وی با بیان اینکه در موضوع کاهش آلایندگی هوا اقداماتی انجام شده است، گفت: محصولات پالایشگاه اصفهان تا سال ۱۴۰۵ به استاندارد یورو ۵ ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل پالایشگاه اصفهان اضافه‌کرد: ۴۰۰ پروژه تا سال ۱۴۰۵ در این پالایشگاه اجرا خواهد شد و پالایشگاه اصفهان جزو شرکت های پتروپالایشی می شود.

وی تاکید کرد: با این اقدامات، روزانه ۳۱ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ و ۴۰ میلیون لیتر نفتگاز یورو ۵ در پالایشگاه اصفهان تولید شده و تولید بنزین ۲ برابر می شود، همچنین ۲ میلیون لیتر مکمل بنزین یا اکتان افرا تولید می شود.

قدیری گفت: این اقدام توزیع و ایجاد برندینگ برای نخستین بار به پالایشگاه اصفهان داده می شود و توزیع را خودمان انجام دهیم.

حمل ۲ میلیون تن فرآورده پالایشگاه اصفهان با خطوط ریلی تا ۳ سال آینده

«ابراهیم کاویانی پور»، مدیرعامل شرکت راهبر ترابر انرژی نیز در این مراسم با بیان اینکه این شرکت در راستای سیاست گذاری های پالایشگاه اصفهان، باید بخشی از شرکت مادر را به شرکت های زیر مجموعه واگذار کند، افزود: راهبر ترابر انرژی در حوزه حمل و نقل فعالیت می‌کند.

وی ادامه‌داد: این شرکت در حوزه تجارت و جابه‌جایی فرآورده های نفتی فعال خواهد بود و حمل ۲.۲ میلیون تن فرآورده های نفتی با در اختیار گرفتن ۵۰۰ دستگاه نفتکش جاده پیما، حمل ۲ میلیون تن فرآورده از طریق خطوط ریلی با اتصال پالایشگاه اصفهان به خطوط ریلی تا سه سال آینده، فعالیت های صادراتی و جابه‌جایی ادوات مورد نیاز پالایشگاه اصفهان و پتروپالایشگاه اصفهان از اهداف این شرکت خواهد بود.

کاویان پور تاکید کرد: واحد حمل و نقل پالایشگاه اصفهان نیز از طریق این شرکت انجام می شود.

وی گفت:‌با حضور در صنعت جایگاه‌داری و برندینگ جایگاه های سوخت، امیدواریم بتوانیم ۲۰۰ جایگاه را مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت راهبرترابر انرژی گفت: برندیگ جایگاه با هدف ارتقای مشتریان، مدیریت موثر در حمل و توزیع سوخت آغاز شد و این اهداف تا این لحظه به دست نیامده است که یکی از دلایل عدم تحقق این اهداف، عدم توجه به تولید به جای توزیع است و با ورود تولیدکنندگان در این عرصه می توان به این اهداف رسید.

دیدگاه / پاسخ