حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
افزایش ۴ درصدی بیماران سرپایی کرونا مثبت

افزایش ۴ درصدی بیماران سرپایی کرونا مثبت

 به گزارش باخبرباش سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: در هفته گذشته تعداد بستری شدگان بیماری در کشور نسبت به هفته قبل‌تر تغییر چندانی نداشته و به طور کلی می‌توان گفت که شیب نزولی نمودار بستری شدگان بیماری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی متوقف شده است.
وی ادامه داد: در هفته گذشته استان‌های ایلام، کرمان، هرمزگان، بوشهر و یزد دارای بیشترین میزان بروز موارد بستری مثبت در کشور بوده‌اند.
معاون وزیر بهداشت گفت: نمودار موارد بستری شدگان کووید ۱۹ در استان سیستان و بلوچستان همچنان با شیب تندی رو به افزایش است، به طوری که میزان بروز موارد مثبت بستری در این استان برای اولین بار طی یک سال گذشته به میزان متوسط کشور رسیده است.
وی افزود: همچنین در هفته‌ای که گذشت، استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری بوده‌اند.
لاری بیان کرد: طبق آخرین گزارش‌های واصله، استان‌های سیستان و بلوچستان، مازندران،گیلان، همدان، آدربایجان غربی و ایلام دارای کمترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از ۲۶ خرداد تا دوم تیر سال جاری بیش از ۳۰ هزار اخطار به مراکز تهیه، توزیع عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاهی در کشور به دلیل سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر شده است و تعداد ۷۸۶ مورد از اماکن مذکور به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ شده‌اند.

دیدگاه / پاسخ