حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
انتخابات، یک رویداد مهم سیاسی-اجتماعی است

ائمه جمعه و جماعات به عنوان بازوان قدرتمند در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب هستند و می توانند با اطلاع رسانی، زمینه را برای حل مشکلات فراهم سازند.

فرماندار اصفهان:

انتخابات، یک رویداد مهم سیاسی-اجتماعی است

 

فرماندار اصفهان گفت: انتخابات، فرآیندی مهم و قانون مند است و می تواند آثار و برکات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری را برجای گذارد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، حسین سیستانی در جلسه شورای اداری شهرستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با اشاره به اهمیت دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در 28 خرداد ماه، عنوان کرد: باتوجه به تمهیدات خوب اندیشیده شده و براساس قانون انتخابات و برنامه ریزی های صورت گرفته، انشاء ا... شاهد انتخاباتی باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم باشیم.

فرماندار اصفهان افزود: انتخابات به عنوان یک رویداد مهم سیاسی-اجتماعی در همه کشورها بالاخص کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مردم می توانند خود تعیین کننده سرنوشتشان باشند.

سیستانی با اشاره به اعلام فهرست داوطلبان تأیید و رد صلاحیت شده در هشتم اردیبهشت ماه، اظهار داشت: از 993 داوطلب ثبت نام شده، 687 داوطلب توسط هیأت اجرایی و نهایتا 593 نفر توسط هیأت نظارت تأیید و قریب به 350 داوطلب نیز رد صلاحیت شدند.

وی افزود: 660 داوطلب برای تصدی 13 کرسی شورای شهر اصفهان ثبت نام کردند که از این تعداد 35 داوطلب انصراف و 228 داوطلب نیز رد صلاحیت شدند.

فرماندار اصفهان تصریح کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده از روز نهم اردیبهشت ماه به مدت 4 روز مهلت دارند، شکایات خود را به هیأت نظارت استان مستقر در استانداری اصفهان ارائه کرده تا بررسی و بازنگری مجدد در این خصوص صورت پذیرد.

سیستانی با بیان اینکه انتخابات، فرآیندی مهم و قانون مند است و می تواند آثار و برکات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری را برجای گذارد، افزود: انشاء ا... با حضور پرشور مردم و انتخاب افراد اصلح، بستر لازم برای خدمت رسانی بیشتر و مطلوبتر فراهم گردد.

وی اذعان داشت: ائمه جمعه و جماعات به عنوان بازوان قدرتمند در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب هستند و می توانند با اطلاع رسانی، زمینه را برای حل مشکلات فراهم سازند.

فرماندار اصفهان با اشاره به مواد 71 و 21 قانون انتخابات، تأکید کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و قرار داشتن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، دستگاه های اجرایی نسبت به فعال کردن کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی دستگاه ذی ربط اقدام و همکاری لازم را با دست اندر کاران امر انتخابات داشته باشند.

دیدگاه / پاسخ