حالت شب
  • Thursday, 20 June 2024
ایستگاه برق ۶۳.۲۰ کیلوولت GIS شهدای اصفهان افتتاح شد

ایستگاه برق ۶۳.۲۰ کیلوولت GIS شهدای اصفهان افتتاح شد

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایسنا معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم بهره برداری از این ایستگاه برق در اصفهان که امروز (پنجشنبه، ۱۰شهریور) برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: استان اصفهان از لحاظ سرمایه غنی است و جایگاه ملی و جهانی دارد، چه از لحاظ نیروی انسانی، چه داشته‌های طبیعی و چه پیشینه تاریخی که باعث افتخار جمهوری اسلامی است، به ویژه شهدای گرانقدر که تعدادشان در اصفهان قابل توجه است.

علی سلاجقه با اشاره به اینکه این استان برای نظام جمهوری اسلامی هزینه کرده است، گفت: هرچند همه مدیون نظام اسلامی هستیم، اما اصفهان انتظار دارد نظام اسلامی توجه بیشتری به این استان داشته باشد که دولت سیزدهم نیز چنین دیدگاهی دارد.

وی با بیان اینکه گاهی زیرساخت‌ها ایجاد می‌شود و بعد شهری را روی آن بنا می‌کنیم، گفت: ولی گاهی شهر پیشینه تاریخی بسیار درخشانی دارد و توسعه آن بسیار سخت است، چون باید سرمایه‌ها حفظ و حداقل خسارت به زیرساخت‌ها وارد شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: اینجا هنر اصفهانی‌ها را می‌طلبد تا در عین حال که بافت سنتی به نحو مطلوب حفظ شود زیرساخت‌ها هم توسعه یابد. یکی از نمونه‌های عینی آن ایجاد همین پست برق است که امروز افتتاح شد.

وی تکمیل پروژه‌های بر زمین مانده را تکلیف دولت دانست و گفت: این پروژه سال ۸۶ شروع شد و به همت استاندار اصفهان تکمیل و افتتاح شد.

سلاجقه با اشاره به اینکه استان اصفهان از جنبه‌های مختلف مورد توجه دولت است، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های این استان بهره گرفت. مردم استان همیشه برای حفظ ارکان نظام اسلامی در میدان بوده‌اند و این نظام را از خودشان می‌بینند، اما در عین حال باید مشکلات این استان هم حل شود و دولت با تمام توان در خدمت مردم این استان است.

وی به مشکلات آب و فرونشست زمین در اصفهان اشاره و اظهار کرد:  این مشکلات باید مدیریت شود، همانطور که با همه مشکلاتی که وجود داشت امسال نه قطعی آب و نه برق داشتیم و مصرف  آب و برق مدیریت شد. اصفهان نیز باید به سمتی برود که فقط گاز در آن استفاده شود و مازوت سوزی نداشته باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت در شرایط سختی کشور را تحویل گرفت، اما به گذشته نگاه نمی‌کنیم و معتقدیم اگر مدیریت صحیح اعمال شود با همین داشته‌های فعلی می‌توانیم کشور را به خوبی اداره کنیم.

وی با بیان اینکه دور اول سفرهای استانی رئیس جمهور هیئت دولت به استان ها پایان یافت، توضیح داد: اعتبارات مصوبات سفرها باید سریع تخصیص یابد که حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان باقی مانده و کارهای آنها در حال انجام است.

ایستگاه برق ۶۳.۲۰ کیلوولت GIS شهدای اصفهان توسط شرکت برق منطقه‌ای اصفهان با هزینه ۱۴۰ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع ایجاد شده که با بهره برداری از آن تعداد ایستگاه.های ۶۳.۲۰ کیلوولت استان اصفهان به ۱۷۷ ایستگاه می‌رسد و ظرفیت این ایستگاه‌ها ۰.۸۵ درصد افزایش می‌یابد.

از جمله مزایای این ایستگاه که با جدیدترین فناوری‌های روز دنیا ایجاد شده است، می‌توان به افزایش پایداری شبکه، فراهم کردن امکان مانور بار مشترکان و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، تامین ولتاژ استاندارد و کاهش تلفات انرژی اشاره کرد.

دیدگاه / پاسخ