حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
بازتاب پیروزی تاریخی ایران در رسانه‌های عربی

بازتاب پیروزی تاریخی ایران در رسانه‌های عربی

 به گزارش باخبرباش پیروزی تاریخی تیم ملی فوتبال ایران در رسانه‌های عربی بازتاب داشت و همه اتفاق نظر دارند که ایران با شایستگی توانست در این بازی به پیروزی دست پیدا کند.

تیم ملی فوتبال ایران در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا پیروزی ارزشمندی را برابر ژاپن به دست آورد. با وجود آنکه سامورایی‌ها مدعی و شانس اصلی کسب عنوان قهرمانی بودند اما ایران در این بازی با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد تا راهی نیمه‌نهایی شود.
پیروزی ایران برابر ژاپن در رسانه‌های عربی بازتاب داشت که در این گزارش به آن می‌پردازیم:
کرة الامارات
" ایران با روحش بازی کرد و با شایستگی پیروز شد"
این سایت اماراتی نوشت: پیروزی در دیدارهای دوستانه ژاپن را بسیار مغرور کرده است. این تیم پیش از این برابر تیم‌های آسیایی قطر، عمان، عراق، امارات و عربستان شکست خورده بود و اکنون هم نوبت ایران رسید تا این تیم را شکست دهد. بازیکنان بزرگ ژاپن که در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند در تیم ملی تاثیر گذار نیستند. بازیکنان ایران با روح، جنگندگی و درک اهمیت کشور و وطن خود بازی کردند. ایران با شایستگی برابر ژاپن به پیروزی دست پیدا کرد و حتی این شایستگی را داشت که با نتیجه بهتری به پیروزی برسد.
این روزنامه اماراتی با جمله "تیمی که بدون روح بازی می‌کند نمی‌تواند کاری انجام دهد،" طعنه‌ای هم به تیم ملی امارات زد که در جام ملت‌های آسیا ناامیدکننده ظاهر شد.
فرانس ۲۴
"ایران برابر ژاپن عقده‌گشایی کرد"
فرانس ۲۴ نوشت: ایران در نیمه نخست بازی خوبی را به نمایش نگذاشت و با یک گل شکست خورد اما در نیمه دوم به خود آمد و به طلسم پیروز نشدن برابر ژاپن، پرافتخارترین تیم آسیا پایان داد و با دو گل به پیروزی دست پیدا کرد. غیبت مهدی طارمی در نیمه نخست کاملا مشهود بود و ایران نتوانست عملکرد خوبی  از خود نشان دهد اما در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد و شاگردان قلعه‌نویی بسیار خوب ظاهر شدند. آنها در جام ملت‌های آسیا چهار بار برابر ژاپن بازی کرده بودند و موفق به کسب پیروزی نشده بودند اما در این بازی توانستند به پیروزی برسند تا یک روز تاریخی را تجربه کنند.
روزنامه بطولات
"ایران در بازی هیجان‌انگیزه ژاپن را حذف کرد"
این روزنامه مصری نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی هیجان انگیز و حساس توانست برابر ژاپن با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کند تا راهی نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا شود. ژاپن در نیمه نخست بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۲۸ توسط موریتا به گل رسید اما در نیمه دوم این ایران بود که توسط محبی و روی پاس زیبای سردار آزمون به گل رسید و کار را به تساوی کشاند. سردار در دقیقه ۶۴ به زیبایی هر چه تمام‌تر دروازه ژاپن را باز کرد اما این گل مردود اعلام شد. داور در دقیقه ۳+۹۰ یک پنالتی به سود ایران گرفت که علیرضا جهانبخش آن را تبدیل به گل کرد تا کار  ژاپن تمام شود و ایران به نیمه نهایی راه پیدا کند.
Winwin
"شوک ایران به ژاپن و صعود به نیمه نهایی"
این سایت  عراقی در واکنش به پیروزی تاریخی تیم ملی فوتبال ایران برابر ژاپن نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا توانست پیروزی هیجان‌انگیزی را برابر ژاپن به دست آورد. نیمه نخست بازی متوازن بود و ژاپن در دقیقه ۲۸ توانست به گل برسد. در نیمه دوم ایران واکنشی قوی از خود نشان داد و در دقیقه ۵۵ کار را توسط محبی روی پاس جادویی سردار آزمون به تساوی کشاند. بازی خاص ایران در نیمه دوم ادامه پیدا کرد و این تیم توانست توسط آزمون به یک گل زیبایی دیگر برسد که داور آن را مردود اعلام کرد. سرمربی ژاپن میتوما و مینامینو را به زمین فرستاد تا عملکرد تیمش بهتر شود اما فشار ایران ادامه پیدا کرد. در دقایق پایانی فشار تیم ایران بیشتر شد و آنها توانستند یک پنالتی به دست آوردند که جهانبخش آن را تبدیل به گل کرد تا ایران به نیمه نهایی راه پیدا کند.
الریاضیه
"پنالتی ایران رویای سامورایی‌ها را بر باد داد"
این روزنامه عربستانی با انتخاب تیتر فوق اینگونه به پیروزی تاریخی ایران واکنش نشان داد: تیم ملی فوتبال ایران به لطف پنالتی‌ای که در دقایق پایانی وقت اضافه به دست آورد توانست برابر ژاپن با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کند و به نیمه نهایی صعود کند.

 

منبع: ایسنا 

دیدگاه / پاسخ