حالت شب
  • Tuesday, 23 July 2024
بازداشت ۲ نیروی شرکت گاز به‌علت سهل‌انگاری و انتشار گازهای آلاینده در شاهین شهر

بازداشت ۲ نیروی شرکت گاز به‌علت سهل‌انگاری و انتشار گازهای آلاینده در شاهین شهر

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا  سید محمدرضا کاظمی طبا روز جمعه در خصوص استشمام بوی گاز در بخش هایی از شاهین شهر که باعث بروز مشکل، نگرانی والدین و دانش آموزان شده بود بیان کرد: همانگونه که در روزهای گذشته اعلام کردیم، سهل انگاری شرکت گاز استان و نشت مایع مرکاپتان در یکی از مجموعه های این شرکت عامل انتشار بوی گاز در شهرستان بوده است.

وی افزود: در این راستا دو نفر از پرسنل شرکت گاز استان که در خصوص جا به جایی مخزن مرکاپتان (مایع بوزایی که به گاز اضافه می شود) سهل انگاری داشتند توسط دستگاه قضایی احضار و پس از انجام تحقیقات اولیه و اذعان به سهل انگاری به منظور تحقیقات بیشتر بازداشت شدند.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: دستگاه قضایی و شورای تأمین شهرستان تا حصول نتیجه تکمیلی پرونده را پیگیری و با افراد خاطی که موجب نگرانی اهالی شهرستان بالاخص والدین، دانش آموزان و معلمان شده بودند، برخورد قانونی و قاطع خواهند کرد.

سه شنبه ۲۲ فروردین ماه انتشار بوی گاز در شهر شاهین شهر منجر به بروز مشکلاتی برای برخی از مردم از جمله دانش آموزان شده بود. فرماندار این شهرستان از مسمومیت ۱۶ نفر خبر داده و علت این اتفاق را سهل انگاری شرکت گاز استان و نشت مایع مرکاپتان اعلام کرده بود.

مرکاپتان ترکیب شیمیایی بد بو است که مقداری از آن را به گاز طبیعی اضافه می‌کنند تا در صورت نشت گاز انسان متوجه خطر شود.

دیدگاه / پاسخ