حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
بازدید بیش از ۳۸ هزار نفر از باغ گل‌های اصفهان

بازدید بیش از ۳۸ هزار نفر از باغ گل‌های اصفهان

به گزارش باخبرباش به نقل از دبیرخانه مشترک شهر، حسین وثوقی ضمن تبریک فرارسیدن بهار طبیعت و تقارن آن با بهار قرآن به تمام مردم ایران به‌ویژه شهروندان و مسافران نوروزی اصفهان اظهار کرد: با فعالیت سه ماهه باغبانان پرتلاش و کارشناسان باتجربه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان مجموعه آموزشی و تفریحی باغ گل‌های اصفهان به زیباترین شکل و بالاترین کیفیت پذیرای بازدیدکنندگان است.
وی افزود: علاوه بر ایجاد محیط زیبا و دلنشین با گونه‌های مختلف گل‌های فصل و دائم، طراحی‌های گوناگون و مجموعه‌هایی همچون گلخانه گیاهان گرمسیری و کاکتوس و انواع باغ‌های ژاپنی، فرانسوی، ایتالیایی، صخره‌ای، رز، دارویی که این باغ را یکی از بی‌نظیرترین باغ‌های دنیا قرار داده است.

مدیر مجموعه آموزشی و تفریحی باغ گل‌های اصفهان با بیان اینکه در این مجموعه بیش از ۲۰۰ نوع گل فصلی و ۱۰۰ نوع گل دائمی در رنگ‌های مختلف کاشته شده است تا در نوروز ۱۴۰۲ میزبان شهروندان و مسافران نصف‌جهان باشد، تصریح کرد: این مجموعه دارای تمام امکانات رفاهی شامل رستوران و دمنوش‌خانه با مجوز امکان نیروی انتظامی و اتحادیه جهت فعالیت در ماه مبارک رمضان و همچنین نمازخانه سرویس بهداشتی. پارکینگ در حال خدمات رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه همزمان با آغاز سال نو و سفرهای نوروزی، از یکم تا ششم فرودین سال‌جاری ۳۸ هزار و ۳۶ نفر از باغ گل‌های اصفهان بازدید کرده‌اند، گفت: امیدواریم در موج دوم سفرهای نوروزی پذیرایی تعداد بیشتری از مسافران شهر زیبای اصفهان باشیم.

وثوقی ساعت بازدید از مجموعه آموزشی و تفریحی باغ گل‌های اصفهان را از ۷:۰۰ تا ۲۲:۰۰ به صورت یکسره اعلام کرد و ادامه داد: این مجموعه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز اصفهان در میدان بزرگمهر و نزدیک به رودخانه زاینده‌رود قرار گرفته است، از این‌رو امکانات پذیرایی و تفریحی خوب این مجموعه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

دیدگاه / پاسخ