حالت شب
  • Thursday, 30 May 2024
بازسازی مناطق زلزله‌زده سمیرم به کجا رسید؟

بازسازی مناطق زلزله‌زده سمیرم به کجا رسید؟

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: نقشه برداری ۱۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده در سمیرم انجام و ۱۶۵ واحد نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده سمیرم، اظهار کرد: در این زلزله منازل مسکونی در سه شهر و ۴۱ روستا آسیب دیده اند.
وی با بیان اینکه ۱۵۹ واحد مسکونی در روستا‌ها و ۵۸ واحد مسکونی در شهر‌های زلزله زده سمیرم نیاز به بازسازی داشت، ادامه داد: همچنین ۳۵۰ واحد مسکونی در این سه شهر و ۴۱ روستا نیاز به تعمیر داشت.

اعتبار ۵۹ میلیارد تومانی برای جبران خسارات زلزله پادنا
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: برای جبران خسارات ناشی از این زلزله ۳۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی،۱۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و پنج میلیارد تومان به صورت زیربنایی و عمرانی به استان اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیئت دولت تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض برای جبران خسارت تأمین شده است، ادامه داد: بنیاد مسکن مجری این طرح و مسئول هماهنگی بین گروه‌های مختلف برای بهره برداری از این پروژه‌های ساختمانی است.
شیشه فروش با اشاره به اینکه ستاد بازسازی در بخشداری پادنا از زمان وقوع زلزله تاکنون راه‌اندازی شده است، ابراز کرد: تاکنون هماهنگی برای جذب اعتبارات و عملیات آواربرداری به صورت کامل انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون نقشه برداری ۱۵۰ واحد مسکونی انجام و برای ۱۴۹ واحد مسکونی پروانه ساختمانی دریافت کرده است، گفت: ۱۶۵ واحد نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

۱۱ واحد مسکونی در پادنا احداث شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: برای ۱۳۴ واحد نیز عملیات احداث ساختمان آغاز شده است و تاکنون ۱۱ واحد مسکونی به صورت کامل احداث شده است.
وی ادامه داد: در جلسه اخیر مقرر شد تا بنیاد مسکن نسبت به تقویت تیم‌های خود اقدام کند تا قبل از رسیدن فصل سرما بتوان این منازل مسکونی را به صورت کامل بهره برداری کرد.
شیشه فروش با بیان اینکه بازسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی آسیب پذیر در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۱۲ هزار نفر در دستور کار است، گفت: ۶۹ هزار واحد مسکونی در این شهر‌ها وام‌های کم بهره بانکی را دریافت و مقاوم سازی را انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: برای سال جاری نیز ۱۰ هزار واحد مسکونی وام‌های کم بهره بانکی را برای ادامه مقاوم‌سازی‌ها را دریافت خواهند کرد.

دیدگاه / پاسخ