حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
بازیکنان سپاهان بعد از برد در شهرآورد چه گفتند

بازیکنان سپاهان بعد از برد در شهرآورد چه گفتند

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا  امید نورافکن بازیکن تیم فوتبال سپاهان پس از پیروزی برابر ذوب‌آهن اظهار داشت: از ابتدای بازی هر کاری کردیم که بتوانیم نیمه اول را با برد پشت سر بگذاریم.

وی افزود: موقعیت‌هایی زیادی داشتیم و سه، چهار بار به تیر زدیم. ذوب‌آهن از نظر دفاعی یکی از بهترین تیم‌هاست ولی از ابتدای بازی و حتی پس از اینکه دو گل زدیم، برای موقعیت‌سازی‌ جلو رفتیم.

نورافکن گفت:این‌ها فاکتورهای خیلی خوبی است و باعث خوشحالی ما است. باید بیشتر روی این‌ها کار کنیم. مربی ما هم به هم این مسائل واقف است. خدا را شکر می‌کنم که توانستیم کامبک بزنیم و برنده بازی شویم. برای بازی بعدی با زنیت و جام حذفی با پرسپولیس آماده می‌شویم.

وی سپس در پاسخ به اینکه آیا بازی دوستانه با زنیت برای سپاهان جدی است؟ گفت: بازی دوستانه است اما به هر حال بازی است و نمی‌شود شل بازی کرد. زنیت یکی از بهترین تیم‌های روسیه است و تجربه خیلی خوبی برای ما است.

بازیکن سپاهان ادامه داد:از روابط عمومی و باشگاه و مدیر عامل و همه دوستان ممنونیم که این بازی را تدارک دیدند. باید از این بازی استفاده کنیم. اگر تیم‌های دیگر این بازی را انجام می‌دادند، به آن‌ها تبریک می‌گفتیم و آرزوی موفقیت داشتیم، اما چیزهای خیلی بدی می‌شنویم که نمی‌دانیم اسمش را حسادت بگذاریم یا چیزهای دیگر. خوب نیست و فکر می‌کنم اگر برای همدیگر آرزوی موفقیت کنیم خیلی بهتر است تا اینکه از جملاتی استفاده کنیم که برای تیم‌های دیگر مشکل شود.

نورافکن که از لیست جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خط خورده بود، در پاسخ به خبرنگاری که گفت او بعد از جام جهانی روزهای سختی را پشت سر گذاشت اما الان کاملا آماده است، عنوان کرد: من بعد از جام در این مورد صحبت کرده بودم. مسائلی را که به جام جهانی مربوط می‌شود، از زندگی‌ام پاک کردم، چون من دو جام جهانی را به هر دلیلی در تیم نبودم اما چون شما پرسیدید، به سوال‌تان احترام می‌گذارم. بعد از جام جهانی سرمربی تیم با من صحبت کردند و توانستم خودم را بسازم و دوباره برای خودم روحیه و هدف درست کنم تا بتوانم دوباره بهترین فرم بازی خودم را داشته باشم که تیم خوب سپاهان هم از داشتن من خوشحال باشد. در حال حاضر بد کار نمی‌کنم؛ باید هر روز بهتر شوم و امیدوارم که در‌ بازی‌های بعد هم همین فرم را داشته باشیم.

مدافع سپاهان درباره حضور تماشاگران این تیم در استادیوم و تشویق او گفت: من چهار پنج سال است در این تیم هستم و همیشه هواداران لطف داشته‌اند. تصور کنید که این بازی‌ها بدون تماشاچی برگزار شود؛ اگر تماشاچی نباشد هیچ روحی ندارد. اگر ما توانستیم کامبک بزنیم، ۶۰ الی ۷۰ درصد آن به خاطر انرژی‌ای بود که از طرف هواداران کسب کردیم. عشق و علاقه‌ای که من برای بازی در نقش جهان دارم، ۶۰ درصدش به خاطر هواداران است. واقعا فوق‌العاده است.

وی در خصوص هجمه‌هایی که از طرف رقبا به سپاهان وارد می‌شود، بیان کرد: ما شرایط خوبی داریم و باید این را حفظ کنیم. روز به روز در حال رسیدن به موفقیت هستیم و مطمئناً تیم‌های دیگر که رقیب‌شان ما هستیم، به دنبال این هستند که ما را با سنگ بزنند. نمی‌گویم که صد درصد حسادت بوده اما یک بازی رسمی فوق‌العاده بین سپاهان ایران و زنیت روسیه می‌خواهد برگزار شود. نظر خودتان درباره این صحبت‌ها چه می‌تواند باشد؟ این بازی پرچم ایران را بالا می‌برد و نباید طور دیگری در این مورد فکر کنیم. امیدوارم که حرفه‌ای برخورد کنیم.

نورافکن سپس در واکنش به اینکه ارزش تیم زنیت ۱۵۲ میلیون یورو است اما ارزش کل لیگ ایران ۱۱۸ میلیون یورو است و همین مسئله نشان‌ دهنده اهمیت این بازی خواهد بود گفت: شما باید این‌ها را پوشش بدهید که واقعیت‌ها دیده شود. رنک و این حرف‌ها را باید دور بریزیم و به فکر بزرگ شدن و عملکرد بهتر باشیم تا بتوانیم در جام جهانی‌ها برای تیم ملی کشورمان خوب باشیم.

بازیکن تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به اینکه به نظر می‌رسد بی‌حاشیه بودن سپاهان روی صدرنشینی این تیم تأثیر داشته، گفت: من فکر می‌کنم مهم‌ترین دلیلش مدل کاری ژوزه مورایس است. نظر من این است، چون اگر توجه کنید در کنار خط هم مثل مصاحبه‌هایش است. او خارجی است و خیلی حرف‌های ایرانی‌ها را متوجه نمی‌شود، اما می‌خواهم بگویم در طول هفته خیلی تلاش می‌کند. الان فردا تعطیل هستیم و پس فردا تمرین داریم و او می‌رود و بازی‌های بعد را کامل می‌بیند و آنالیز می‌کند و خیلی تلاش می‌کند و سرش در‌ کار خودش است و هر کسی، بخواهد پایش را از گلیمش درازتر بکند، ایشان برخورد می‌کند و تعارف هم با هیچ بازیکنی ندارد که به نظرم این نکته مثبت است.

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا بازگشت به اروپا در برنامه‌اش برای آینده است یا خیر گفت: شرایطی که الان با بازی کردن در این ورزشگاه دارم، با هیچ جای دنیا عوض نمی‌کنم، چون لذت می‌برم. خوب بازی می‌کنیم و خوشحال هستیم. دلیلی ندارد. اینجا فوتبال بازی می‌کنیم و زنیت هم روز جمعه می‌آید و بازی می‌کنیم. سطح آن‌قدرها هم بالا و پایین نیست. قبول داریم بهتر هستند و قیمت‌ها را هم‌ گفتید اما من بازی کردن در این ورزشگاه را ترجیح می‌دهم.

بازیکنان سابق بارسلونا و لیورپول در زنیت هستند

پیام نیازمند دورازه‌بان سپاهان نیز پس از پیروزی تیمش در دربی اصفهان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: خداراشکر که توانستیم سه امتیاز را بگیریم. همه، مخصوصا آن‌هایی که در استادیوم بودند، از بازی لذت بردند. بازی سراسر هجومی از طرف تیم ما بود ولی با بدشانسی توپ‌هایمان در گل نمی‌رفت. اما خداراشکر در ابتدای نیمه دوم به خواسته‌مان رسیدیم، دو گل زدیم و به بازی برگشتیم. می‌خواستم از همه هوادارانمان تشکر کنم؛ چون همه دیدید چه باران وحشتناکی می‌آمد و فکر نمی‌کردیم اینقدر هوادار بیاید و از نزدیک تیم را حمایت کند؛ از آن‌ها تشکر می‌کنم و امیدوارم حمایت‌هایشان ادامه‌دار باشد تا به موفقیت‌های بیشتری برسیم.

وی در مورد بازی دوستانه با زنیت ادامه داد: زمانی که پرتغال بودم تیم زنیت آمد و یک بازی دوستانه با پیراهن پورتیمننزه مقابل زنیت بازی کردم. تیم خیلی خوب با بازیکنان بزرگی است. بازیکنان سابق بارسلونا و لیورپول در آن هستند. محک خیلی خوبی برای جوانان ما می‌تواند باشد. امیدوارم هواداران روز جمعه ما را تنها نگذارند. به هرحال یک بازی بین‌المللی است و این بازی می‌تواند به پیشرفت ما کمک کند‌.

نیازمند در خصوص گلی که ابتدای بازی از ذوب آهن دریافت کردند، گفت: به هرحال شرایط بازی است. یک موقع‌هایی آدم اشتباه می‌کند و دروازه‌اش باز می‌شود. ما هم شوک شدیم ولی آنقدر خوب بازی کردیم که برگشتیم و به سه امتیازی که می‌خواستیم رسیدیم.

دروازه‌بان  ذوب‌آهن در مورد کلین‌شیت‌هایش بیان کرد: موفقیت تیمی برایم خیلی مهمتر است ولی آدم بدش نمی‌آید که هر بازی دروازه‌اش بسته بماند. این سه امتیازها مخصوصا در نیم فصل دوم خیلی می‌تواند به ما کمک‌ کند.

وی در خصوص نگرانی هواداران مبنی بر قرضی بودن قراردادش گفت: من با تیم پرتغالی قرارداد دارم و نمی‌دانم تا سه چهار ماه آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد. الان که خوشحالم به سپاهان برگشتم چون آرامشم را به دست آوردم و اعتماد به نفسم بالا رفته است. از شرایطم راضی‌ام ولی می‌دانید وقتی با یک تیمی قرارداد دارید تصمیم گیرنده صد در صد نیستید و به خیلی مسائل دیگر مربوط می‌شود. باید تا آخر فصل صبر کرد و دید چه اتفاقی می‌افتد. الان نمی‌شود چیزی را انتخاب کرد.

نیازمند در مورد سیوهای خوب اخیرش گفت: در چهار پنج هفته گذشته سیوهای خوبی داشتم. بعدا که سیوم را دیدم، خودم هم گفتم که تا به حال این مدل سیو نداشتم. خیلی خوشحال شدم و به روند کسب سه امتیاز تیم‌مان کمک کرد و خوشحال‌تر شدم.

گلر سپاهان در مورد اینکه نیمکت تیمشان برخلاف تیم‌های دیگر آرامش دارد گفت: هم از باشگاه تشکر می‌کنم، هم از آقای مورایس و کادر فنی که این آرامشی که به تیم منتقل کردند واقعا دلیل اصلی کسب این نتایج آرامش است. جلوی حواشی را گرفته‌اند و تیم کارش را انجام می‌دهد و برای بچه‌ها مهم نیست در تیم‌ها و بازی‌های دیگر چه اتفاقی می‌افتد. تمام تمرکز تیم و بچه‌ها روی کار خودشان است و این نشئت می‌گیرد از آرامش کادر فنی و امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد.

وی در مورد شماره عجیب پیراهنش گفت: به یک‌سری دلایل ۷۶ می‌پوشم، ولی چون دیر ملحق شدم یک، دوازده و بیست و دو را بچه‌ها انتخاب کرده بودند.

نیازمند در مورد اینکه آیا داوود فنایی کاشف او بوده، بیان کرد: بله. زمان آقای جلالی استارت شروع بازی‌هایم در لیگ برتر بوده و آن زمان آقای فنایی بودند و خیلی زحمت کشیدند و به ایشان مدیونم. واقعا کارشان خوب است و یکی از بهترین مربی گلرهای ایران هستند.

دروازه‌بان سپاهلن در مورد اینکه آیا سپاهان با این پیروزی به نوعی قهرمانی خود را قطعی کرده گفت: نه، بچه‌های ما انقدر تجربه دارند که می‌دانند ده هفته مانده و این بردهای اخیر به ما قطعا کمک می‌کند، ولی مسیر هنوز طولانی است.

تلاش می‌کنیم تا انشاالله قهرمان شویم

سیدمحمد کریمی هافبک سپاهان نیز پس از پایان بازی سپاهان و ذوب‌آهن عنوان کرد: روی یک اتفاق گل خوردیم، اما در ادامه چهار بار به تیرک زدیم. می‌توانستیم با گل‌های بیشتری برنده شویم ولی خدا را شکر سه امتیاز را گرفتیم.

وب در خصوص تعویض‌اش در شروع نیمه دوم ابراز کرد: نظر سرمربی است و تغییر تاکتیکی بود.

کریمب درباره حضور تماشاگران این تیم زیر باران اظهار کرد: عالی بود و از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. فکر نمی‌کردم در این هوا این تعداد تماشاگر را در کنارمان داشته باشیم و ممنون هستیم. ان‌شاالله در آخر فصل یک قهرمانی به آنها هدیه کنیم.

هافبک سپاهان پیرامون دیدار تدارکاتی سپاهان مقابل زنیت گفت: هفته آینده یک بازی بین‌المللی خوب برای خودمان و کشورمان برگزار می‌کنیم و از تمام تماشاگران می‌خواهیم روز جمعه در کنارمان باشند.

وی در خصوص هجمه علیه سپاهان طی هفته‌های اخیر ابراز کرد: نظری ندارم! مهم نیست صدرنشین هستیم که درباره آن‌ها حرف بزنم یا نه. نظر خودشان را گفتند.

کریمی درباره قضاوت داوری در دربی اصفهان ابراز کرد: آقای ناظمی قضاوت خوبی داشتند و فکر نمی‌کنم صحنه خاصی به وجود آمد.

هافبک سپاهان درباره اینکه چه زمانی پشت ضربه ایستگاهی می‌رود، گفت: فعلا آقا رامین خوب می‌زند.

وی در پایان عنوان کرد: یک مقدار سخت است که الان درباره قهرمانی صحبت کنیم ولی امیدواریم و تلاش می‌کنیم تا ان‌شاالله قهرمان شویم.

هوگو انرژی خاصی به من و بازیکنان می‌دهد

فرشاد احمدزاده هافبک سپاهان نیز پس از پیروزی سپاهان مقابل ذوب‌آهن عنوان کرد: ابتدا باید از تمام تماشاگران‌مان تشکر کنم که در این هوای بارانی حمایت کردند و توانستیم در یک بازی سخت برنده شویم.

وی درباره گلزنی دوباره در ورزشگاه نقش‌جهان و تقسیم خوشحالی خود با هوگو، مربی سپاهان گفت: قبل از بازی به من گفت گل می‌زنی و من هم بخاطر این حرف و روحیه دادن او، تشکر کردم و به سمتش رفتم. مهم این بود تیم برنده شود. یک هفته من گل می‌زنم و یک مسابقه بازیکن دیگر. سه امتیاز اهمیت دارد که توانستیم با یک نمایش هجومی به دست بیاوریم.

احمدزاده در خصوص اینکه همیشه بعد از گل به سمت هوگو می‌رود، عنوان کرد: او انرژی خاصی به بازیکنان و من می‌دهد و وظیفه‌ام این بود به سمتش بروم. او انرژی خوبی به من می‌دهد!

وینگر سپاهان یادآور شد: بازی خیلی خوبی از نظر ملی و باشگاهی است. این دیدار برای سپاهان اهمیت دارد و امیدوارم هواداران بیایند و این رویداد بزرگ را از نزدیک ببینند. امیدوارم یک مسابقه خوب و تماشاگرپسند باشد و در کنار هواداران همین روند را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: لیگ یک ماراتن است و از روزی که شروع شده، تمرکزمان روی این بوده که بازی به بازی پیش برویم و خدا را شکر توانستیم بازی‌ها را به نحو احسن پیش ببریم و امیدوارم در نهایت به بهترین شکل فصل را تمام کنیم.

 

دیدگاه / پاسخ