حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
با همدلی می‌توان جایگاه تیراندازی اصفهان را ارتقا داد

با همدلی می‌توان جایگاه تیراندازی اصفهان را ارتقا داد

سرپرست هیئت تیراندازی استان اصفهان گفت: امیدوارم تیراندازی استان با همدلی، به جایگاه خوبی برسد. خانواده بزرگ تیراندازی با غنیمت شمردن فرصت‌ها، فعالیت، کمک و از خود گذشتگی می‌توانند این رشته را اعتلا دهند.

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا علی زارعی در خصوص فعالیت‌های موفق سال‌های اخیر هیئت تیراندازی اصفهان اظهار کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ فعالیت های چشمگیری داشتیم و باتوجه به اینکه در هیئت تیراندازی تقسیم وظایف انجام داده‌ایم و کمیته های تخصصی ایجاد کرده‌ایم. تمامی آن‌ها به درستی انجام وظیفه کرده‌اند و نمونه بارز آن عملکرد موفق کمیته مسابقات و فرهنگی است که رشد چشمگیری داشته‌اند.

وی افزود: رتبه بندی، درصد و نمودار رشد هیئت ها را وزارت ورزش و جوانان به نسبت آمار و مستندات مشخص می‌کند.در گذشته آنچه که از طرف اداره ورزش و جوانان اعلام شد و به رغم اینکه امیدوارم در ارزیابی که انجام می‌شود بین ورزش های انفرادی و تیمی دقت عمل بیشتری باشد، بازهم هیئت تیراندازی استان اصفهان شاخص رشد بالای ۵۰ الی ۶۰ درصد بوده است و این مورد توسط اداره ورزش و جوانان در سالن جلسات شهید بهشتی اعلام شد.

سرپرست هیئت تیراندازی استان اصفهان با اشاره به دستاوردهای این هیئت عنوان کرد: در عصر حاضر نوآوری در تمامی زمینه ها لازم الاجرا است که بنده به چند مورد بسنده می‌کنم. اولین مورد این است که در اولین دوره لیگ تیراندازی به جای برگزاری رقابت‌ها به صورت رفت و برگشت، مسابقات را به صورت متمرکز در سالن هیئت استانی برگزار کردیم. پس از آن فدراسیون تیراندازی تصمیم گرفت رقابت‌های دسته یک را نیز به صورت متمرکز برگزار کند و این الگو برداری مرجع بالاتر نشان دهنده دستاورد مطلوب هیئت تیراندازی استان اصفهان است. موارد دیگر، برگزاری مسابقات مهیج در رشته اهداف پروازی و تفنگ و تپانچه بود که با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد.

زارعی با با بیان این موضوع که قصد شرکت در مجمع انتخاباتی را ندارد خاطر نشان کرد: با عرض معذرت از خانواده بزرگ تیراندازی و کسب رخصت از سردار قربانی، بنده کمی نیاز به استراحت دارم و در حال حاضر برنامه‌ای برای حضور در مجمع انتخاباتی هیئت تیراندازی ندارم. هرچند که این تصمیم ذهنی بنده است و هرچه خدا بخواهد رقم خواهد خورد اما تکرار می‌کنم به طور کلی هدف اصلی بنده ضمن کسب رخصت از ریاست فدراسیون و خانواده بزرگ تیراندازی، استراحت کوتاه مدت است.

سرپرست هیئت تیراندازی اصفهان در خصوص پیشرفت رشته اهداف پروازی بیان کرد: در رشته اهداف پروازی، مدال آوری دور از دسترس نخواهد بود اما این مهم ملزم یکدلی، حمایت های صنایع جنگ افزار سازی از طرف وزارت ورزش و ارگان‌های ذیربط همچون محیط زیست است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با سکان داری سردار قربانی در فدراسیون تیراندازی و تشکیل کمیته اهداف پروازی برای اولین بار در این فدراسیون، کسب مدال دور از دسترس نیست اما با کشورهایی همچون ایتالیا فاصله بسیاری داریم که با دانش افزایی مربیان و برنامه ریزی مناسب می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

زارعی در پاسخ به انتقاد برخی از ورزشکاران این رشته تصریح کرد: هیئت های ورزشی همچون فدراسیون های ورزش های آماتوری نیستند و بخش اعظم تفاهم نامه و بودجه‌های آن‌ها صرف برنامه‌های همگانی و فرهنگی می‌شود.تمرکز هیئت‌ها نیز، اجرای برنامه‌های استعدادیابی، فرهنگی و همگانی است.

وی در خصوص رتبه بندی تیراندازی در رشته های تفنگ و تپانچه ادامه داد: در ورزش تیراندازی هیچ گونه رتبه بندی از ورزشکاران وجود نداشت و این کار ما با هدف ساماندهی ورزشکاران فعال بود. در حوزه ورزشی و حتی i000 که سهمیه المپیک را توزیع می‌کند از رنکینگ هم استفاده می‌شود و کمیته های فنی فدراسیون های ورزشی نیز براساس رنکینگ تیم ملی خود را تشکیل می‌دهند.

سرپرست هیئت تیراندازی با اشاره به اهمیت رنکینگ گفت: رشته ورزشی که دارای اعداد و ارقام است و می‌توان برای آن شاخص در نظر گرفت، باید از رنکینگ برخوردار باشد. یکی از مزیت‌های رتبه بندی، دستیابی به ورزشکاران فعال و قهرمان محور است و از طرفی هم می‌توان به صورت علمی میزان رشد ورزشکاران را مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: بودن یا نبودن من نمی‌تواند عاملی برای نگرانی جامعه تیراندازی استان باشد اما موضوع اصلی این است که بنده از خانواده بزرگ این رشته ورزشی تقاضا می‌کنم در شرایط به وجود آمده که سردار قربانی سکان فدراسیون تیراندازی را برعهده گرفته‌اند، این فرصت را غنمیت بشمارند و با فعالیت، کمک و از خود گذشتگی این رشته را اعتلا دهند.

زارعی در پایان ضمن تشکر از جامعه تیراندازی استان خاطر نشان کرد: امیدوارم تیراندازی با همدلی، به جایگاه خوبی برسد. بنده عضو کوچکی از خانواده تیراندازی هستم و از زحمات تمام عزیزان که با رهنمود های خود کمک شایانی به ما کرده‌اند تشکر می‌کنم‌. از تمام مسئولین روابط عمومی هیئت های ورزشی تقاضا می‌کنم در حوزه های ورزشی مسئولان را به چالش بکشند و این موضوعات را به خانواده بخش خود منعکس کنند.

وی افزود: از همراهان خود، به ویژه ریاست فدراسیون تیراندازی، مسئولین کمیته‌ها، نایب رئیس، خزانه دار، مربیان، ورزشکاران، مدال آوران و قهرمانان این رشته تشکر می‌کنم و برای تمامی آن‌ها آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

دیدگاه / پاسخ