حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
برگ‌های پاییزی درختان چهارباغ اصفهان جمع آوری نمی‌شود

برگ‌های پاییزی درختان چهارباغ اصفهان جمع آوری نمی‌شود

 به گزارش باخبرباش به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، رامین میرعسگری، رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت:
مدیریت شهری تصمیم دارد مانند هر سال برگ‌های خشک و زرد پاییزی در برخی از خیابان‌های شهر را جمع‌آوری نکند تا شاهد زیبایی‌های پاییز در شهر باشیم.

وی ادامه داد: در خیابان چهارباغ خواجو درختان چنار فراوانی وجود دارد و به همین سبب این خیابان از گزینه‌های اصلی برای دست نخورده‌ باقی ماندن برگ‌های زرد پاییزی است.

میرعسگری گفت: در محور چهارباغ عباسی نیز برگ درختان جمع آوری نمی‌شود و علاوه بر این دو محور اصلی، در یک یا دو خیابان هر منطقه، برگ درختان در روزهایی که ریزش خوب است و چهره شهر را زیبا می‌کند تا یک روز جمع آوری نمی‌شود تا مردم از این زیبایی لذت ببرند و سپس نظافت خیابان‌های موردنظر انجام می‌شود.

رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری اصفهان در خصوص سایر نقاط شهر نیز بیان کرد: اکیپ‌های خدمات شهری مانند همیشه نظافت شهر را انجام می‌دهند، البته دستگاه‌های نظافت مکانیزه به خاطر خیس بودن برگ‌ها و سطح معابر در نظافت به مشکل برمی‌خورند اما قطعاً تا ظهر باید نظافت شهر را تکمیل کنیم.

وی عنوان کرد: در شهر اصفهان چهار نقطه به عنوان سیلوی برگ وجود دارد، ضمن اینکه امسال ماشین‌های حمل برگ را از پسماند جدا کردیم، بنابراین برگی که تمیز باشد و زباله درون آن نباشد به سیلوها حمل، فراوری و تبدیل به خاک برگ می‌شود.

دیدگاه / پاسخ