حالت شب
  • Thursday, 30 May 2024
بودجه خالص عمرانی شهرداری اصفهان ۳ هزار میلیارد تومان است

بودجه خالص عمرانی شهرداری اصفهان ۳ هزار میلیارد تومان است

اصغر کشاورز راد روز یکشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از شماری از پروژه‌های عمرانی شهرداری اصفهان افزود: حدود هشت هزار میلیارد تومان از رقم کلی بودجه نیز مربوط به تملک، سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌هاست.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از سه هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی شهرداری به پروژه‌های شاخص و مهم منطقه‌ای تخصیص می‌یابد.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: ۳۵ درصد از این رقم از سوی سازمان عمران شهرداری صرف اجرای پروژه‌ها و مابقی آن از سوی بخش خصوصی اجرا می‌شود.

کشاورز راد در باره پروژه پارکینگ زیرسطحی خیابان توحید اظهار داشت: این پروژه ۵۴۰ متر طول و ۲۲ متر عرض دارد و ۲ ورودی برای آن تعبیه شده است.

وی با اشاره به ظرفیت ۳۷۰ خودرویی این پارکینگ ادامه داد: برای اجرای آن ۶۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۲۱ هزار مترمکعب بُتن‌ریزی و ۲۱ هزار مترمربع قالب بندی شده است.

معاون شهردار در باره پروژه زیرگذر اندیشه واقع در ابتدای بلوار کشاورز حوالی زندان واقع در غرب اصفهان نیز خاطرنشان کرد: این پروژه ۴۰۰ متر طول و حداکثر ۱۲ متر عرض دارد و برای اجرای آن ۲۵ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۶۰۰ مترمکعب حفاری شده است.

کشاورز راد با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح شهرک شهید کشوری و ورود به اتوبان کشوری واقع در شرق اصفهان اضافه کرد:  اجرای این پروژه به طول۹۰۰ متر، عبور و مرور در این قسمت شهر را آسانتر می‌کند.

وی حلقه(رینگ) چهارم حلقه حفاظتی اصفهان را طرحی اساسی در شرق و شمال این شهر دانست و تصریح کرد: حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آزادسازی بخشی از طرح اختصاص یافته است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان ادامه داد: تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله غفاری در شمال اصفهان را نیز در دست اجرا داریم تا تردد در این ناحیه از شهر تسهیل شود.

کشاورز راد با اشاره به وقوع سوانح رانندگی مُتعدد در این ناحیه از اصفهان گفت: این پروژه به طول حدود یک کیلومتر بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی در باره تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار واقع در شمال اصفهان نیز افزود: این طرح حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اجرای آن از ضروریات شمال این کلانشهر است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان به احداث مرکز بازپروری و توانمندسازی معتادان متجاهر در محل مجاور باغ فدک در شرق اصفهان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه یک هزار و ۲۰۰ مترمربع مساحت دارد و پیشرفت فیزیکی آن بالغ بر ۹۸ درصد است.

 کلانشهر اصفهان بیش از ۲ مییلون نفر جمعیت و ۱۵ منطقه شهرداری دارد.

دیدگاه / پاسخ