حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
بیشترین شکایات از فروشندگان لب تاپ و کالاهای دیجیتالی ثبت شده است

عدم تحویل کالا، عدم تحویل به موقع کالا، تقلب و احتکار بالاترین میزان شکایت از کسب و کارهای اینترنتی ثبت شده است

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی:

بیشترین شکایات از فروشندگان لب تاپ و کالاهای دیجیتالی ثبت شده است

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشور کسب و کارهای مجازی گفت: بیشترین میزان شکایت واصله به اتحادیه از فروشندگان لب تاپ  و کالاهای دیجیتالی بوده است.

رضا الفت نسب درگفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: بالغ بر 8 هزار و 997 فقره شکایت توسط اتحادیه کسب و کارهای مجازی در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت که 18 ممیز 83 درصد بالغ بر یک هزار و 695 فقره  از شکایات بررسی شده توسط اتحادیه کسب و کارهای مجازی از سمت سازمان صمت تهران و اتاق اصناف است.

شکایتی از مزاحمت و عدم امنیت توسط رانندگان اسنپ برای مسافران گزارش نشده است

وی بیان داشت: 55 ممیز 47 درصد یعنی معادل 4 هزار و 991 فقره از شکایات ثبت شده از کسب و کارهای  عضو اتحادیه است و 25 ممیز 68 درصد یعنی معادل 2 هزار و 311 فقره از شکایات ثبت شده در پنل اتحادیه از کسب و کارهای غیر عضو اتحادیه است.  

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشور کسب و کارهای مجازی با اشاره به اینکه روزانه 2 میلیون سفر از طریق اسنپ انجام می گیرد و تاکنون شکایتی از ایجاد مزاحمت و عدم امنیت توسط رانندگان اسنپ برای مسافران گزارش نشده است، ادامه داد: بیشترین میزان شکایت ها از اسنپ مربوط به افزایش کرایه تاکسی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تاکسی های اینترنتی کمترین میزان تخلفات را دارند، افزود: به راحتی خودروها در داخل خیابان چرخ میزنند و مسافر سوار می کنند و شاهد حوادثی مثل خفاش شب می شویم و اتفاقاتی مشابه ان اما کسی نمی پرسد ساماندهی میشوند یا خیر اما خصوص تاکسی های اینترنتی این پرسش همیشه وجود دارد که قابل تامل است.

عدم تحویل کالا به دست مشترین رتبه اول شکایات را دارد

الفت نسب با اشاره به اینکه عدم تامین کالا و یا ارائه خدمت، عدم تحویل به موقع کالا ،تقلب، احتکار، گران فروشی، عدم پاسخگویی به نارضایتی مصرف کننده ، کم فروشی و عدم رعایت حق انصراف مصرف کننده به ترتیب بیشترین میزان شکایت از کسب و کارهای اینترنتی است.

داد: نوسانات قیمت ارز و بالا و پایین شدن قیمت ها باعث شده فروشندگان نتوانند کالای مورد نظر مشتری را به خاطر بالا رفتن قیمت تهیه و به دست مشتری برسانند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی به ابطال 20 مورد مجوز کسب و کار اینترنتی توسط اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی اشاره کرد و گفت: 300 مورد ابطال مجوز با درخواست خود کسب و کاران اینترنتی داشتیم.

رونق کسب و کارهای اینترنتی بساط مافیا را جمع می کند

وی اعلام کرد: به دنبال رونق کسب و کارهای اینترنتی بساط مافیا جمع خواهد شد زیرا که در کسب وکارهای اینترنتی مبنا بر شفاف سازی است.

الفت نسب گفت: امروز تکنولوژی حرف اول را می زند و ناچارا باید به سمت کسب و کارهای آنلاین پیشرفت و ایران نمیتواند هم پای دنیا پیش نرود.

وی بیان داشت:  344 پرونده تخلف از کسب و کارهای اینترنتی به تعزیرات انتقال داده شده است.

دیدگاه / پاسخ