حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
بیمارستان شریعتی اصفهان مقاوم‌سازی می‌شود

بیمارستان شریعتی اصفهان مقاوم‌سازی می‌شود

 به گزارش باخبرباش به نقل از مهر  محمد رجالی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد خدمات بستری و درمان در بیمارستان شریعتی شهر اصفهان انجام می‌شود، اظهار داشت: پیش‌تر طرح احداث بیمارستانی جایگزینی برای این بیمارستان مطرح شد که زمینی خریداری و بیمارستان جدیدی ساخته شود تا حجمی از خدمات به آنجا منتقل شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان شریعتی تاکنون سه مرتبه مقاوم سازی شده است، افزود: ضلع شرقی بیمارستان در سال ۱۳۸۶ تخریب و بازسازی و ضلع غربی آن در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۸ مقاوم سازی شد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۸۰ نفر پرسنل در این بیمارستان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم کار این بیمارستان که از ۶۰ هزار عمل جراحی انجام شده در مراکز درمانی تأمین اجتماعی در سال جاری بیش از ۳۰ هزار عمل در بیمارستان شریعتی بوده و نیاز به این بیمارستان و با توجه به اینکه ساخت بیمارستانی جدید زمان‌بر است برای مقاوم سازی بیمارستان یک شرکت مشاور انتخاب شده است.

رجالی با بیان اینکه که تلاش می‌کنیم مقاوم سازی فنی انجام شود که خدمات دهی در این بیمارستان تا ۲ دهه آینده امکان‌پذیر باشد، اضافه کرد: شرکت مشاور در حال بررسی طرح است، اگر نتایج مشخص شد که قابل مقاوم سازی است اعتبار مورد نیاز مصوب خواهد شد ضمن اینکه مطالعات نشان داده بدون اینکه بخش‌های بیمارستان تعطیل شود می‌توانند مقاوم سازی ساختمان را انجام دهند.

 بیمارستان دکتر علی شریعتی با بیش از ۴۵ سال سابقه خدمت، بزرگترین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سازمان تأمین اجتماعی در اصفهان است که دارای ۴۷۰ تخت مصوب، ۲۳ بخش عمومی و تخصصی و چهار درمانگاه وابسته شامل درمانگاه تخصصی شماره یک (مرکز دیابت)، درمانگاه دندانپزشکی، پلی کلینیک تخصصی شماره یک و درمانگاه بیمارستان تخصصی- عمومی شبانه روزی است.

دیدگاه / پاسخ