حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
تأیید صلاحیت ۴۱ درصد از داوطلبان انتخابات استان اصفهان

تأیید صلاحیت ۴۱ درصد از داوطلبان انتخابات استان اصفهان

 صلاحیت چهارصد و نود و دو نفر( ۴۱ درصد) از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی استان اصفهان تایید شد.

 به گزارش باخبرباش مهدی سلیمانی، دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: هزار و ۷۶۸ نفر داوطلب در استان اصفهان در فرصت قانونی ثبت‌نام خود را به صورت الکترونیکی انجام داده بودند ۲۱۳ نفر انصراف خود را به فرمانداری مراکز حوزه انتخابیه اعلام وهمچنین ۱۷۳ نفر طبق بررسی‌های هیأت نظارت شرایط ثبت‌نام را نداشتند.
سلیمانی افزود: ۱۸۸ نفر باوجود پیش‌بینی قانون مبنی بر اعتراض بر تأیید نشدن یا احراز صلاحیت نشدن از این فرصت قانونی استفاده نکردند.
وی گفت: مجموعاً صلاحیت ۵۷۴ نفر در هیأت‌های نظارت به سه دلیل (انصراف داوطلب، نداشتن شرایط ثبت‌نام اولیه و نداشتن اعتراض نسبت به رأی هیأت اجرایی) مورد بررسی قرار نگرفتند، اما صلاحیت هزار و ۱۹۴ نفر در هیأت نظارت استان با همکاری هیأت مرکزی نظارت مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد صلاحیت ۴۱ درصد را هیأت نظارت تائید شد و سیصد و پانزده  نفر ( ۲۶ و نیم درصد) را هیأت نظارت استان به دلیل احراز صلاحیت نداشتن و سیصد و هشتاد و هفت نفر( حدود ۳۲ و نیم درصد )نیز تأیید نکردند.
دبیر ستاد انتخابات استان افزود: صلاحیت همه نمایندگان دوره جاری مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان مورد تأیید هیأت نظارت قرار گرفت، اما نماینده حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران که در این دوره ثبت‌نام کرده بود از ادامه رقابت انصراف داد.
سلیمانی اضافه کرد:از نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی که در ۱۵ حوزه انتخابیه استان ثبت‌نام کردند مجموعاً صلاحیت ۷ نفر مورد تأیید قرار نگرفت و صلاحیت ۸ نفر نیز مورد تأیید قرار گرفته است.
وی گفت: معترضان به نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت می توانند از ۱۷ دی به مدت سه روز به ثبت اعتراض اقدام کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان افزود: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیئت مرکزی نظارت تایید یا احراز نشده است، می توانند اعتراض خود را از طریق مراجعه به سامانه اعلامی شورای نگهبان، به مدت سه روز از ۱۷ تا۱۹ دی ثبت کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، همزمان ۱۱ اسفند امسال برگزار می شود.

 

منبع: صدا و سیما

دیدگاه / پاسخ