حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
توزیع بیش از ۸ هزار بسته معیشتی توسط هلال احمر اصفهان

توزیع بیش از ۸ هزار بسته معیشتی توسط هلال احمر اصفهان

  به گزارش باخبرباش به نقل از فارس محمدنوید متقی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح کمک‌های مومنانه و با هدف حمایت از اقشار کم برخوردار به‌ویژه در ماه مبارک رمضان و با مشارکت و کمک خیرین و حامیان این جمعیت، بیش از ۸ هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان سراسر استان اصفهان توزیع شد.

وی افزود: این کمک‌های مومنانه با ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان، از آغاز پویش تا دومین شب قدر ماه مبارک رمضان با همراهی داوطلبان و پرسنل در میان خانوارهای جامعه هدف استان توزیع شد.

متقی با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۶۰ بسته معیشتی فقط از خانه‌های هلال در روستاها جمع‌آوری شده است، بیان کرد: بسته‌های معیشتی که شامل برنج، حبوبات، روغن، ماکارونی، رب، شکر، قند و بعضاً خرما، شیرینی، گوشت و مرغ بوده است در ۲۸ شهرستان تهیه و تقسیم شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: پوشش امدادی و آماده‌باش پایگاه‌ها برای مراسمات بزرگ در تمام استان، کمک‌های غیر معیشتی مانند پرداخت قبوض نیازمندان و کمک‌های بلاعوض دارو و درمان از خدمات دیگر جمعیت هلال احمر در ماه رمضان است.

وی با بیان اینکه هر ساله بهداشت و درمان مراسم حج با جمعیت هلال احمر است، گفت: معاینات پزشکی ۷ هزار حجاج بیت الحرام در استان، از ۲۸ اسفند شروع شده و کماکان در این ماه ادامه دارد که شناسایی و آماده‌سازی پزشکان همراه حجاج نیز توسط جمعیت صورت گرفته است.

دیدگاه / پاسخ