حالت شب
  • Tuesday, 23 July 2024
توصیه‌های ایمنی پلیس راهور اصفهان به مسافران نوروزی

توصیه‌های ایمنی پلیس راهور اصفهان به مسافران نوروزی

به گزارش باخبرباش  به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان، سرهنگ محمدرضا محمدی روز سه‌شنبه افزود: با توجه به اینکه بسیاری از حوادث رانندگی بر اثر سرعت زیاد خودرو و رعایت نکردن فاصله مناسب روی می‌دهد رانندگان باید آگاه باشند که در فاصله یکصد کیلومتری، راننده‌ای که با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، تنها ۹ دقیقه زودتر از کسی که با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت رانندگی می‌کند، به مقصد خواهد رسید.

وی اطهار داشت: اگر فاصله مناسب را با سایر وسایط نقلیه بویژه وسیله نقلیه جلویی حفظ کنید، در مواقع ضروری و رویارویی با موقعیت‌های مخاطره‌آمیز، سریعتر و راحت تر می‌توانید عکس‌العمل نشان دهید.

رئیس پلیس راهور اصفهان افرود: کمربند ایمنی وسیله‌ای است که کارآمدی آن در کاهش ضایعات انسانی و جراحات ناشی از حوادث به اثبات رسیده است بر این اساس بستن کمربند ، یک کار تفننی و تشریفاتی نیست، بلکه یک نیاز جدی برای حفظ جان شما و سرنشینان خودروست.

وی تاکید کرد: قبل از هر سفر باید از سالم بودن خودروی خود و کارکرد درست قسمت‌های مختلف آن اطمینان پیدا کنید و علاوه بر آن اگر سفر شما طولانی است هر ۲ ساعت یکبار توقف و وضعیت فنی وسیله نقلیه خود را کنترل کنید.

سرهنگ‌ محمدی افرود: باید فشار باد تایرها را تنظیم کنید زیرا اختلاف فشار باد تایرها در کنترل خودرو تاثیر می‌گذارد و حتی موجب بروز حادثه می‌شود.

وی با رانندگان توصیه کرد که هرگز در حال رانندگی با سرنشینان خودرو گفت‌وگو نکنید و همچنین توجه داشته باشید که خوردن و آشامیدن حین رانندگی عمل خطرناکی است.

رئیس پلیس راهور اصفهان افزود: برای حمل بار فقط از باربند تایید شده مُجاز استفاده کنید، حد مُجاز بارگیری روی باربند ۵۰ کیلوگرم است پس با رعایت این مساله بار را بطور یکنواخت توزیع کنید تا در پیچ راه‌ها با مشکل مواجه نشوید.

وی خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیل در جاده بویژه در بزرگراه‌ها ناچار به توقف شدید، تا حد ممکن وسیله نقلیه خود را از سطح سواره‌رو خارج سازید و با قراردادن علائم ایمنی مانند مثلث شب رنگ، رانندگان دیگر را مطلع کنیدو در چنین شرایطی پس از پیاده شدن از خودرو، بصورت ناگهانی وارد جاده نشوید.

سرهنگ‌ محمدی به رانندگان تاکید کرد که آهسته و با احتیاط برانید تا سالم به مقصد برسید،حادثه فقط برای دیگران نیست، همه باید احتیاط کنیم و اگر دچار حادثه شدید، بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی با شماره تلفن ۱۱۰ تماس بگیرید.

دیدگاه / پاسخ