حالت شب
  • Thursday, 20 June 2024
تکمیل نیروگاه خورشیدی اصفهان تا ۳ سال آینده ضروری است

تکمیل نیروگاه خورشیدی اصفهان تا ۳ سال آینده ضروری است

 به گزارش باخبرباش به نقل از مهر محمود کمانی در آئین آغاز عملیات احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه استان اصفهان، اظهار داشت: احداث این نیروگاه از نظر ابعاد و خط شکنی فولاد مبارکه در این حوزه، ظرفیت بالایی محسوب می‌شود.

وی افزود: این ظرفیت در سطح دنیا جز نیروگاه‌های بسیار بزرگ است و تکمیل به موقع این نیروگاه تا سه سال آینده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون وزیر نیرو با ابراز امیدواری از اینکه نیروگاه خورشیدی کوهپایه تا ۲ سال آینده به بهره برداری کامل برسد، گفت: به دلیل عدم تراز انرژی در زمستان مجبور به استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها هستیم و این در حالی است که توسعه انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی از جمله راهکارهای جبران کمبود انرژی در کشور است.

وی ادامه داد: ۲ برنامه تولید ۱۰ هزار مگاوات برای توسعه انرژی‌های تجدید پذیر و کاهش مصرف در نظر گرفته شده که امیدواریم در دولت سیزدهم به نتیجه برسد.

کمانی با بیان اینکه تولید ۲ هزار مگاوات از طریق نیروگاه بادی هم برای کشور در نظر گرفته شده است، گفت: از طریق صرفه‌جویی در مصرف انرژی و توسعه انرژی‌های تجدید پذیر این امر محقق خواهد شد.

وی در راستای صرفه‌جویی انرژی بیشتر در کشور خاطر نشان کرد: کلیه لامپ‌های روشنایی معابر کشور بر اساس برنامه زمانبندی تعویض خواهد شد که این اقدام تأثیر بسیاری در صرفه جویی انرژی به‌همراه دارد.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: همچنین ۲۰ میلیون کولر آبی در کشور وجود دارد که با تعویض موتور این کولرها با موتورهای با بازده بالا، پنج هزار مگاوات در کشور صرفه جویی خواهد شد. این طرح با تعویض موتور هزار دستگاه کولر آبی از استان اصفهان آغاز خواهد شد.

دیدگاه / پاسخ