حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
ثبت تصویر یوزپلنگ ایرانی در عباس‌آباد نایین در شرق اصفهان

ثبت تصویر یوزپلنگ ایرانی در عباس‌آباد نایین در شرق اصفهان

به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا احمدرضا لاهیجان زاده روز دوشنبه در حاشیه نشست "زیست بوم گفتگو" در دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز یک خبر خوشحال کننده اعلام کردیم و آن هم ثبت تصویر یوزپلنگ ایرانی است.

وی با بیان اینکه این تصویر به تازگی و با استفاده از دوربین تله ای ثبت شده است، افزود: جنسیت این یوزپلنگ ایرانی، نر است.

وی با اشاره به اینکه این گونه یوزپلنگ فقط در ایران وجود دارد و تعداد باقیمانده از آن بسیار محدود است، اظهار داشت: زیستگاه عمده آن در توران سمنان و استان های همجوار شمال شرقی است اما مشاهده آن در منطقه عباس آباد نایین در شرق اصفهان نیز خبر مسرت بخشی بود.

لاهیجان زاده تاکید کرد: ثبت تصویر این یوزپلنگ در منطقه عباس آباد اصفهان حاصل زحمت زیاد محیط بانان و محافظان محیط زیست برای محافظت از پناهگاه حیات وحش عباس آباد بود زیرا این گونه جانوری، استتارپذیری بالایی دارد و ثبت تصویر آن توسط دوربین سخت است.

وی، خاطرنشان کرد: اصفهان یکی از استان هایی با تنوع اقلیمی از محدوده زاگرس در غرب و جنوب غرب تا مناطق متصل به کویر در شرق است.

پناهگاه حیات وحش عباس آباد در ۱۹۰ کیلومتری نایین با وسعت افزون بر ۳۲۰ هزار هکتار، زیستگاه انواع وحوش و پرندگان در شرق استان اصفهان است.
دومین نشست زیست بوم گفتگو به مناسبت گرامیداشت روز جهانی حیات وحش روز دوشنبه در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

دیدگاه / پاسخ