حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
حمایت‌ رییس جمهور شهید موجب اجرایی شدن پروژه‌های تامین آب اصفهان شد

حمایت‌ رییس جمهور شهید موجب اجرایی شدن پروژه‌های تامین آب اصفهان شد

به گزارش باخبرباش به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان روز جمعه ضمن تسلیت در پی شهادت جانسوز رییس جمهور و هیئت همراه افزود: یکی از این پروژه ها انتقال آب از دریای عمان است که در آن ۲۴ پیمانکار از ساحل دریای عمان تا اصفهان مشغول به فعالیت هستند و پروژه‌ای بود که کارشناسان معتقد بودند بیش از ۱۱ سال به طول می‌انجامد، اما از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون با حمایت‌های رییس جمهور شهید توانست رکوردزنی کند.
معاون استاندار اصفهان عنوان کرد: پروژه‌های تامین آب اصفهان در ۲۶ برنامه و پنج راهکار اساسی تعریف و تدوین شده است که تمامی راهکارها به تایید رییس جمهور شهید رسیده و ایشان بر اجرای آن‌ها تاکید داشتند.
وی ضمن اشاره به دغدغه‌های زیست محیطی رییس جمهور شهید و تاکید بر این موضوع در استان اصفهان و سراسر کشور، گفت: می‌دانیم که یکی از چالش‌های بزرگ اصفهان در حوزه آلودگی هوا است، با توجه به تاکیدات رییس جمهور شهید آیت الله رییسی در این خصوص، مدیریت استان تلاش کرد تا با برنامه‌های متعدد آلودگی هوای اصفهان را کاهش دهد.
زینلیان افزود: جدیت در اجرای پروژه‌های تامین آب استان اصفهان با همین هدف دنبال می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: احداث نیروگاه‌های خورشیدی جهت تولید انرژی پاک در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد و در این حوزه استان اصفهان گام‌های بلندی برداشته است زیرا معتقد هستیم بایستی ناترازی در حوزه انرژی به حداقل کاهش یابد.
وی اظهار کرد: تولید و توزیع سوخت استاندارد، تسهیل در اجرای پروژه خطوط قطار شهری اصفهان، اختصاص بیش از ۳۱۲ دستگاه اتوبوس درون شهری به شهرداری‌های استان و الزام به نوسازی دستگاه‌های حمل و نقل عمومی نیز از جمله مواردی است که در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان یکی از تاکیدات رییس جمهور شهید در سفر به اصفهان را توسعه صنعت گردشگری و صنایع وابسته دانست و عنوان کرد: مناطق نمونه گردشگری در استان اصفهان از جمله در شهرستان های خوانسار، ورزنه، نطنز و سمیرم پس از سال‌ها بلاتکلیفی در دولت سیزدهم گره‌گشایی و در مدار خدمت قرار گرفتند.
وی ادامه داد: تعیین تکلیف کارخانه ریسباف و احداث موزه منطقه‌ای اصفهان در این مجموعه پس از سال‌ها بلاتکلیفی در دولت سیزدهم محقق شد.
معاون استاندار اصفهان در پایان اضافه کرد: رشد بیش از ۱۰۰ درصدی اعتبارات مرمت بافت‌های تاریخی که در اصفهان در دولت سیزدهم رقم خورد، در راستای تحقق همین موضوع مهم و اساسی است.

پروژه تأمین آب اصفهان از دریای عمان که در دولت سیزدهم آغاز شد در فاز اول بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی در سانحه هوایی به همراه همه همراهان به مقام رفیع شهادت نایل شد.

 

آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی رییس یگان حفاظت رییس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سید طاهر مصطفوی، سرهنگ کمک خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی از دیگر شهیدان این حادثه هستند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا 

دیدگاه / پاسخ