حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
اجرای پایلوت سیستم اعلام بار مجازی در شهرستان لنجان و زرین شهر

برای مشکل توقف ناوگان در مرزها، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده است

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور خبر داد:

اجرای پایلوت سیستم اعلام بار مجازی در شهرستان لنجان و زرین شهر

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: سیستمهای اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و به صورت استانی در کل کشور آغاز شده که به صورت پایلوت از دو هفته گذشته در شهرستان لنجان و زرین شهر کلید خورد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، مهران قربانی در حاشیه نشست هم اندیشی با تشکل های صنفی حمل ونقل کالا استان اصفهان اظهار داشت: اجرای طرح سیستم اعلام بار مجازی نتایج بسیار خوبی از جمله رضایتمندی کاربران آن به همراه داشته است که تجربه موفقی پس از اجرای طرحی مشابه در بندر بوشهر محسوب می شود.

وی بیان داشت: در این طرح ، راننده به راحتی و بدون لزوم حضور فیزیکی در سالنهای اعلام بار ، نسبت به انتخاب بار مورد نظر خود به راحتی اقدام می نمایند.

قربانی با بیان اینکه نظارت راهبردی بر سامانه های اعلان بار مجازی بر عهده سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور و نماینده آنها در استانها خواهد بود، گفت: به تشکل های صنفی شرکت های حمل ونقل کالا و رانندگان نیز به منظور نظارت بر روند اجرای این سیستم دسترسی های لازم ارائه می شود.


بیشتر بخوانید؛

تعرفه‌های حمل ونقل زمینی کالا برمبنای تن برکیلومتر بهبود می‌یابد

وی گفت : بخش حمل و نقل جاده ای با وجود تمام مشکلات، بدون وقفه در خدمت مردم و اقتصاد کشور است و عملکرد همه فعالین این بخش از جمله حمل و نقل بیش از ۴۵۰ میلیون تن کالا در ده ماهه گذشته با رشدی بیش از ۶ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ، قابل تقدیر می باشد.

قربانی هدف از برگزاری این جلسه را گفت وگو درباره مسائل روز حمل ونقل جاده ای عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در این جلسات تلاش می کنیم به مسائل و موضوعات از دریچه نگاه رانندگان و فعالان این بخش بنگریم و راهکارهای مناسبی برای خدمت رسانی بهتر پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: درخصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضروری از مرزها، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد.

وی همچنین از پیشنهادات فعالین بخش حمل ونقل کالا در بهبود امور تعرفه های حمل و نقل کالا بر مبنای تن بر کیلومتر استقبال کرد و گفت: برای ارتقای سیستم نرخ گذاری تن بر کیلومتر و توازن هرچه بهتر آن در مبادی و مقاصد مختلف در کل کشور تلاش میکنیم.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور همچنین در رابطه با اجرای طرح اعلام بار مجازی در پایانه های حمل و نقل کالا اظهار کرد: سیاست اصلی ما در بخش حمل ونقل کالا و مسافر استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و سیستم های حمل ونقل هوشمند است.

دیدگاه / پاسخ