حالت شب
  • Thursday, 30 May 2024
درخواست برای ممنوع‌التصویری پناهیان

درخواست برای ممنوع‌التصویری پناهیان

 باخبرباش : صحبت‌های علیرضا پناهیان در برنامه تلویزیونی شبکه افق بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. او در این برنامه می‌گوید: «ان شاءا... همان طور که برخی علایمش موجود است، کل ماجرای کرونا یک سوءتفاهم بزرگ باشد. اگر این طور باشد آن‌ها که افکار عمومی جهان را اداره می‌کنند چقدر هوشمندانه تدبیر کرده اند که توانسته اند چنین اشتباه بزرگی را جا بیندازند.»

درخواست برای ممنوع‌التصویری پناهیان

روزنامه آفتاب یزد در این باره نوشت: حجت الاسلام پناهیان پیشتر نیز اظهارات مشابهی درباره واکسن کرونا مطرح کرده بود که بازتاب وسیعی داشت. اما او در حالی کرونا را سوء تفاهم می‌داند که این ویروس تاکنون جان بیش از ۱۲۰ هزار ایرانی و صد‌ها هزار نفر در جهان را گرفته است. حال این اظهار نظر پناهیان واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

محمد صالح مفتاح فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به ادعا‌های پناهیان در صدا و سیما نوشت: «مردم مثل برگ خزان در ماه‌های اخیر از دنیا رفته‌اند و منبریِ ما در تلویزیون می‌گوید سوءتفاهم شده است. آقای پناهیان که نشان داده است در برابر فهم چنین مطالبی مقاومت می‌کند، اما از شبکه افق متعجبم که چرا به ایشان آنتن می‌دهد! پیشنهادم به آقای غفوری مدیر شبکه افق آن است که درباره دوره طولانی و سخت بیماری کرونایی خود، به آقای پناهیان توضیح دهند، شاید از این سوءتفاهم بیرون بیاید!» مفتاح همچنین، خواستارعدم دعوت از پناهیان برای حضور در صداوسیما شد و نوشت: «اگر جای مدیران صداوسیما بودم، تا پایان کرونا و یا «عذرخواهی و جبران»، ایشان را ممنوع‌التصویر می‌کردم و رسماً هم می‌گفتم! اگر جایی ضرورت و فوریت داشته باشد، همین‌جاست.»

درخواست برای ممنوع‌التصویری پناهیان

محمدرضا شهبازی روزنامه نگار اصولگرا نیز در توئیتی نوشت: «والا چه عرض کنم، من که ده روز از شدت درد و ضعف و بیرون‌روی و تغییر ذائقه و بی‌اشت‌هایی و دچار اوهام شدن و... مرگ رو به چشم دیدم و قریب هشت کیلو وزن کم کردم، بعید میدونم دچار سوءتفاهم شده بودم، باز هرجور صلاحه.» علیرضا وهاب‌زاده مشاور سعیدنمکی وزیر پیشین بهداشت هم در واکنش به توئیت شهبازی نوشت: «خیلی‌ها، صحبت‌های ایشون رو برای من فرستادن و گفتن اینم سند دروغ کرونا! ما واکسن نمی‌زنیم؟!».

اما کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در این خصوص نوشته اند: «گاهی از دست پناهیان هم باید پناه ببریم و در شبکه افق محو شویم. چه پسران و دخترانی که بی‌پدر شدن و چه مادران و همسرانی که داغدار شدن از این سوء تفاهم!»، «نه کل ماجرای کرونا سوءتفاهم بزرگ است آقای ‎پناهیان نه سیطره امثال تو بر سرنوشت چند نسل از مردم این سرزمین. کاش می‌فهمیدیم شما در کدام ایران زندگی می‌کنید که مرگ رسمی ۱۲۰ هزار نفر برایتان سوءتفاهم است»، «‎ آیا وزارت بهداشت شهامت شکایت از علیرضا پناهیان به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی رو داره؟ در حال حاضر مهم‌ترین معضل مملکت کروناست و چه جرمی بالاتر از کاری که پناهیان داره انجام میده؟» کاربر دیگر نوشت: «اگر ایشون هم با این بلا و بیماری مثل ما ۴ تا عزیز از دست داده بود عمرا نمیگفت سوءتفاهم!»

یکی از کاربران در این باره نوشت: «پیشنهادم به آقای غفوری مدیر شبکه افق آن است که درباره دوره طولانی و سخت بیماری کرونایی خود، به آقای پناهیان توضیح دهند، شاید از این سوءتفاهم بیرون بیاید!» دیگری نوشت: «اشکال ما ایرانیا نگاه صفر و صدی به اشخاصه پناهیان عالیه، اما یه جائیم نظری میده که خوشایند من نیست. دلیل نمیشه یه دفعه از صد بشه صفر پناهیان از نظر من ۸۰ بوده و اون ۲۰ نمره هم دلیلش امثال همین اختلاف نظرهامون مثلا در باره کرونا ست منطقی باشیم»

دیدگاه / پاسخ